Bob Dylan Nobel Edebiyat Ödülünü Alacağını Söyledi


LOS ANGELES, CA - FEBRUARY 06: Bob Dylan speaks onstage at the 25th anniversary MusiCares 2015 Person Of The Year Gala honoring Bob Dylan at the Los Angeles Convention Center on February 6, 2015 in Los Angeles, California. The annual benefit raises critical funds for MusiCares' Emergency Financial Assistance and Addiction Recovery programs. For more information visit musicares.org. (Photo by Kevin Mazur/WireImage)

Bob Dylan Nobel Edebiyat Ödülünü Alacağını Söyledi

ABD’li söz yazarı ve şarkıcı Bob Dylan, daha önce ödül törenine katılmayacağını ve ödülü almayacağını belirterek tartışma yaratan açıklamasından sonra, Nobel Edebiyat Ödülünü alacağını söyledi.

BBC’nin duyurduğu habere göre sanatçı bu hafta sonu İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenecek törende ödülünü alacak. Dylan ödül için bir konuşma metni hazırlamadığını bir ses kaydı ile teşekkür edeceğini belirtti.  Bilindiği üzere 2016 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sürpriz bir kararla Bob Dylan’a verilmiş ünlü müzisyen, söz yazarı ve şarkıcı bu ödülü almayacağını söylemişti.

Geleneksel anlamda bir edebiyat eseri üretmeyen bir sanatçı olmasına karşın Nobel edebiyat ödülünü alarak “Nobel’in ufkunu genişletti” yorumlarına neden olan sanatçı 75 yaşında ve 1962 yılından bu yana 69 albüm çıkarmıştı.

 

Comments 0

Bir Cevap Yazın

Bob Dylan Nobel Edebiyat Ödülünü Alacağını Söyledi

Don't have an account?
Kayıt Ol!

Back to

Kayıt Ol!

Back to