Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

10. Beyoğlu Sahaf Festivali Başladı

By on 30 Ekim 2016 0 77 Views

Bu sene 10.’su düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali, Taksim Meydanı içerisinde tüm ilgilileri davet ediyor. Toplamda Türkiye’nin farklı illerinden gelen 70 sahafın katılmış olduğu bu festivalde, sadece kitap değil dergi ve diğer yayınlardan da birçok örnek mevcuttur. 6 Kasım 2016 tarihine kadar devam edecek olan Beyoğlu Sahaf Festivali, en uygun fiyatları ve eski kitapları ile meraklıları tarafından şimdiden büyük ilgi ile karşılandı.

Açılış gününde sahaflar ritim göstesi ve daha birçok konuşma etkinliğinin gerçekleştirildiği Beyoğlu Sahaf Festivali’nde bu yıl sahaf kelimesinin anlamına dikkat çekildi. Bilim insanı, araştıran ve öğrenen kişi anlamlarına gelen bu kelimenin önemi ve değeri üzerinde duruldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da konuşmalarında sahaf kültürünün korunması gerektiğini, sahafçılar için yapılabilecek belediyecilik çalışmalarını ve daha birçok detayı katılımcılara anlattı. Ünlü yazarların da geleceği ve farklı çalışmaların bu sene bir ilk olarak gerçekleştirileceği sahaf festivalinde, kartpostal ve poster gibi nostaljik ürünler de bulunuyor. Çeşitli etkinlikler sayesinde birçok kitap sever ve eski kitap meraklısı da bir araya gelecek.

10. Beyoğlu Sahaf Festivali’nin birçok konuda öncülük edeceği bu etkinlikler boyunca, sahafların getirebileceği yeni kitaplar hakkında da bilgi almak isteyenler festivale davet edildi. İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü’nün de katılımı ile birlikte film gösterimlerinden kitap okuma etkinliklerine kadar daha birçok çalışmaya dahil olmak da mümkün.

Leave a comment