Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

2016 Aralık Ayında Vizyona Girecek Sinema Filmleri

By on 2 Aralık 2016 0 188 Views

Aralık ayı sinema severler için mükemmel bir zaman dilimi olacak gibi gözükmektedir. Bu ay yani aralık ayı vizyon fimlerinde yerli filmlerden, yabancı filmlere, komedi filmlerinden, fantastik filmlere fragmanları ile göz boyamakta olan birçok yapım vardır.

Dram Ve Komedi Tarzlarındaki Vizyon Filmleri

Dram filmlerinden sinemalarda bu ay Babamın Kanatları, Kümes, Mavi Bisiklet, Sevdam Gözlerinde Kaldı, Aşk Mektupları, Gece Hayvanları, Kasap Havası, Tereddüt, Gizli Güzellik, Ben – Daniel Blake olmak üzere 10 film gelmektedir. Bu filmlerin 5’i yerli, 5’i yabancı yapımlardan oluşmaktadır. Ve geneli fragmanlarının izleyici yorumları iyi puan almış durumdadır. Dram filmleri benim hep ilgimi çekmiştir. Sebebi ise benim düşünce yapımdan kaynaklanmaktadır. Acının en gerçek duygu olduğunu düşünmüşümdür. Bu yüzden dram filmleri izleyiciyi gerçekle birebir yüzleştirebilen tür filmler olma özelliği ile bende ayrı bir yere sahiptir. Hatta izlemediyseniz Arayış filmini izleminizi tavsiye edeyim. Yanınıza birkaç mendil paketi almayı unutmayın.

Ve komedi, romantik – komedi olarak ülkemiz sinemalarının vazgeçilmez alanına gelelim. Bu ay gene gülmekten kırılacağız gibi görünmektedir. Aralık ayı olan bu ay sinemalarda Görümce, Hasret Bitti, Hayati Tehlike, Office Christmas Party, Sen Benim Herşeyimsin, Alemde Bir Gece, Masterminds, Oldu mu Şimdi, Sen Sağ Ben Selamet, Değiştir Bakalım, Dönerse Senindir, Çalgı Çengi İkimiz, Nasıl Yani olmak üzere 13 komedi filmi bulunmaktadır. Bu filmlerin çoğu sizin de tahmin edeceğiniz gibi yerli yapımdır. Ne de olsa bu sektörden para kazanan insanlar var. 2 film yabancı geri kalan 11 film yerli filmdir. Fragmanlar sonucunda yarısından 1 fazlası izleyici tarafından geçer not almış durumdadır. Fakat tam hakkettikleri puanı önümüzdeki günlerde göreceğiz.

karanliklar-ulkesi-5-kan-savaslari

 

 

Aksiyon, Fantastik ve Korku Türlerindeki Vizyon Filmleri

Ve geldik aksiyon, macera, fantastik ve korku filmlerine ki benim en sevdiğim filmler bu türlere girmektedir. Ve bilindiği gibi son zamanlarda çekilen Dağ 2 gibi birkaç film dışında yerli yapımın pek başarılı olamadığı türlerdir. Bu türlerde tahmin edeceğiniz gibi genelde yabancı yapımlarla karşılaşacağız. İşte vizyon filmleri; Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları, Müttefik, Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi, Sebastian: Sevgili Dostum, Zuzula, Assassin’s Creed 3D, Şeytanın Oğlu, Çin Seddi olmak üzere 8 film vizyona girecektir. Bunlardan 7’si yabancı, biri yerli yapımdır. Bu filmlerden ikisi devam filmi ki ikisi de çok beklenen serilerin filmleridir. İlki Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşlarıdır. Karanlıklar Ülkesi serisi hiçbir zaman kaliteli başlayıp bozan serilerden olmadı. Bu yüzden aşırı merak uyandırmış durumdadır. Star Wars ise zaten bilindiği gibi dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip bir filmdir. Fakat bundan önceki son filmde amaç biraz daha para kazanmaya geçmiş gibiydi. Efektler artmış fakat filmin konu bütünlüğünden gelen ruhu kaybolmaya yüz tutmuş gibiydi. Ne olursa olsun Star Wars bir heyecan oluşturmuştur.

Leave a comment