Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

2016 YILININ EN İYİ SİNEMA FİLMLERİ

By on 20 Aralık 2016 0 255 Views

Sinema sektörünün yön belirleyici kaynaklarından yaptığım araştırma ile 2016 yılının en iyi sinema filmleri listesine bir de benim açımdan bakın!

Diriliş

Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu Diriliş sinema filmi 22 Ocak 2016’da vizyona girdi. Film Oscar ödülü kazanmamasıyla ünlü olan Leonardo DiCaprio’ya En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazandırdı. Filmin kısaca konusunda bahsetmek gerekirse; Hugh Glass hayvanları kürkleri için avlayan bir kuruluşun üyesidir. Bir av sırasında uğradığı ayı saldırısında sonra ekibi tarafından terk edilir ve tek başına ormanda ağır yaralı bir şekilde hayatta kalma mücadelesi verir.

Diriliş sinema filminin IMDB puanı ise 8.1’dır.

Kaptan Amerika; Kahramanların Savaşı

Marvel tarafından yaratılan en iyi hikayelerden biridir. Yenilmezler serisinin son filmi ile IRON MAN ve KAPTAN AMERİKA arasından başlayan çatışmanın bu filmde büyük boyutlara ulaştığını görüyoruz. Filmde dünya’nın geleceğini etkileyen olaylara karşı verilen kararlarda anlaşamaya  ikiliyi geçmişin kötü hisleri de ve kişileri de rahat bırakmadı. Araları iyice açıldı.

2016’nın en iyi sinema filmleri arasında yer filmin IMDB puanı 8.2’dir.

Deadpool

Gün geçmiyor ki Marvel’in bir çizgi romanı daha film olmasın. Yine Marvel hikayelerinden olan Deadpool 12 Şubat 2016’da vizyona girdi. Film kanser hastası olan Wade Wilson, hayatta kalması için aldığı bir teklif ile tüm hayatı değişir.  Bu teklif ile uygulanan tedavi ile Wade, bir Xmen olur.

En iyi sinema filmleri arasında yer filmin IMDB puanı 8.1’dir.

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi

Büyük tartışmalarla ülkemizde gösterime girse de, bence 2016 yılında gösterime sinema filmleri arasında en iyi filmlerden biridir. Uzun zamandır yapılan araştırmalar ile Hz. Muhammed’in doğumu, çocuk yıllarını ve peygamberlik dönemi ile ilgili bilgiler veren filmde bilmediğimiz noktalarında altı çizilmesi film izleyenleri sevindirdi.

Farklı bakış açısıyla sunduğu tarihsel ve kültürel bilgileri ile Hz. Muhammed filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Warcraft

Warcraft oyununu bilmeyeniz yoktur. Warcraft insanlar ile orklar arasında ki savaşı konu edinen bir sinema filmdir. Dünyalarını korumak isteyen bu iki ırk’ın karşı karşıya gelmesi bir savaş hikayesini başlattı. Görsel efektleri, hikayesi ve oyunculukları ile Warcraft ‘a 2016’nın en iyi filmleri listesinde yerini hak ediyor bence.

Suicide Squad

2016 yılının en iyi sinema filmi, tabi bence! Kötülerinde bir hikayesi olduğuna vurgu yapan filmin bir ortak amaç üzeride dünya’nın en kötü insanları bir araya gelmesi hikayesini konu ediniyor. Filmden geçen bir replikte olduğu gibi “ Süpermen bir gün beyaz saray’ın çatısında gelip başkanı kaçırdığında onu kim durduracak” bu söz ile bir amaç uğruna toplanan kötülerin adıdır İNTİHAR TİMİ!

Devamı gelecektir. Harley Quinn karakteri başı başına bir film olmalı bencede!

Batman V Superman: Adaletin Şafağı

Yine bir kahramanlar savaşı filmi. Bu filmde isimden de anlayacağımız gibi Batman ile Superman’ın karşı karşıya geldiğini görüyoruz. Batman, Superman’nın gelmesi ile dünya’ya kötülüklerin daha çok geldiğini düşünmektedir. Dünya’da ki büyük yıkımların sebebi olarak Superman’ı suçlu görmektedir. Batman, Superman’ı öldürmek için onun geldiği gezegen’e ait bir madde ile silah yapmıştır. Elbette filmde öldü olarak görülse de son sahne de herkesin gördüğü gibi Superman yaşamaktadır.

 

 

 

Leave a comment