15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018

25 Yıl Sonra Yeni Albüm

Tarafından Karga Tarih 4 Haziran 2017
0 101 Views

25 Yıl Sonra Yeni Albüm

Rogar Waters tam 25 yıl aradan sonra yeni albümünü çıkardı. Şarkıcının hayranları Pink Floyd grubu üyelerinden olan Roger Waters’a büyük ilgi gösterdiler.

Efsanevi rock grubunun üyelerinden olan Roger Waters, Pink Floyd grubu üyelerinin arkasındaki güç olarak biliniyordu ve yaratıcılığıyla ünlüydü. Sony Müzik etiketiyle çıkan albümün ismi Is This The Life We Really Want oldu.

Prodüktörlüğü Nigel Godrich üstenirken, albümde siyasilere ciddi eleştirilerin olduğu tam 12 şarkı bulunuyor. Özellikle Smell the Roses, The Last Refugee, Deja Vu, When We Were Young gibi şarkıların beğeni kazandığı albümde özellikle Trump ve iklim değişikliği gibi konulara eleştiriler var.

Roger Waters Kimdir?

1943 yılında doğan Roger Waters, Pink Floyd efsanesinin gitaristi olarak tanındı. Gruptan ayrıldıktan sonra oyunculuk ve yönetmenlik deneyimleri de bulunan ekol sanatçı, daha sonra birçok solo albüm çıkarmış, çevreci ve siyasi kimlikleriyle de çok konuşulan bir isim haline gelmiştir.

Birçok dizi ve sinema filmine de dahil olan sanatçı, sanata dair olan birçok alanda kendini ispatlamıştır.

Gruba Dava Açmıştı

Gruptan ayrılan Waters, Pink Floyd isminin kullanıldığı için diğer üyelere dava açmıştı. Ancak davayı kaybeden Waters, bu sefer kendi solo çalışmalarına ağırlık vererek, kariyerine yalnız devam etti. Grubun birçok üyesi vefat etti ve Waters bu süreç öncesinde birleşme gibi fikirlere sıcak bakmadı.

  Karga
Yorum bırak