Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

28. Ankara Uluslararası Film Festivali Proje Geliştirme Desteği

By on 15 Ocak 2017 0 73 Views

Ankara Uluslararası Film Festivali için Türk sinemasını desteklemek ve geliştirmek için 190 bin liralık teşvik verileceği belirtildi. Senaryo kapsamındaki uzun kurmacalara jüri tarafından kararlaştırılan iki proje için 30 bin teşvik verilecek.

 

Toplamda 190 bin TL değerince teşvik verileceği belirtilen sektör için bu durum olumlu bir gelişme olarak belirtildi. Bu yıl yirmi sekizincisi gerçekleştirilecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali bu yıl 24 Şubat tarihine kadar başvuruları kabul edecek.

Sinemacılar Heyecanlı

Teşvikler nedeniyle özellikle ilk ve ikinci filmini çekmeye hazırlanan sinemacılar da heyecanlandı. İlk ya da ikinci filmini çekecek olanların başvurabileceği ödül için, henüz net olarak şartlar belirlenmedi.

Ön elemeyi geçen projeler, yönetmenleri ile birlikte festival tarihleri içinde belirlenecek iki gün içinde seçici kurulla yüz yüze görüşmeler yapacak. Böylece proje sahipleri ve üreticiler buluşmuş olacak. Ankara Uluslararası Film Festivali için gerekli olan her bilgiye ve başvuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Son başvurunun 24 Şubat tarihinde olacağı festival için şimdiden birçok kişi başvurdu ve ciddi bir yoğunluk söz konusu oldu.

Bu Yılki Tema “Körleşme”

Bu yılki temasının Körleşme olduğu 28. Ankara Uluslararası Film Festivali yine bahar aylarında yapılacak ve birçok kişi bu yılki ödüller sayesinde Türk sinemasına iyi bir değer kazandıracak.

Seyirci ve kameranın bakış açısı örtüşmediğinde seyircinin körleşeceği konusu bu yılın teması olacak.

Leave a comment