Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’inde Yaşananlar

By on 30 Ekim 2016 0 85 Views

Geçtiğimiz günlerde 53.’sü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali’nde birçok ünlü katılımı ve etkinlik coşkuyla gerçekleşti. Toplamda 39 ülkenin 137 filmi, farklı salonlar ve konseptler içerisinde izleyiciler ile buluşturuldu. Özellikle Antalyalıların katılımı ile bu sene çok hareketli geçen film festivali, birçok ilke de imza attı.

Bu sene oyuncu Deniz Çakır’ın kendisinin çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan bir sergi ile, festivalde farklı atmosferler meydana geldi. Sadece film etkinlikleri ile sınırlı kalınmayan bu yıl içerisinde, 130’dan fazla yan etkinlik de gerçekleştirildi. Toplamda 43 ödül de, birçok değerli oyuncuya törenler eşliğinde takdim edildi. Antalya Kongre Merkezi‘nde görkemli bir kapanış töreni ile bitirilen festivalde, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel de konuşmasını sundu. Sadece Türkiye’den değil yabancı ülkelerden de çok ünlü oyuncular tarafından büyük bir jüri komitesi oluşturuldu. Ödüllerin kime verileceği de bu şekilde belirlendi. Para ödüllerinin toplam değeri de 460 bin TL’yi buldu. Film festivalinde yapılan geçit törenlerinde oyuncular ile halk bir sürü fotoğraf çektirdi ve sohbet etme fırsatı değerlendirildi. Özellikle genç oyuncular için vaat edecek çalışmaların ön projeleri hakkında bilgilendirme sağlandı.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali‘nde yaşanan görkemli geçişler ve en farklı film projeleri sonrasında, 2017 senesinde Türkiye’deki filmcilik sektörüne dair daha büyük çalışmaların yapılacağı da basın açıklaması içerisinde belirtildi.

Leave a comment