15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018
  • Ev
  • Karga
  • Abba Grubu Yıllar Sonra Bir Araya Geliyor

Abba Grubu Yıllar Sonra Bir Araya Geliyor

Tarafından Tarih 1 Kasım 2016 0 134 Views

1982 senesinden beri başka hiçbir etkinlik düzenlemeyen ve bir albüm çıkarmayan İsveçli efsane müzik grubu Abba, 2017 senesi için yeni bir proje amacıyla yeniden bir araya geliyor. Günümüz teknolojisinin kullanılacağı bu yeni proje, 34 senelik bir suskunluğu bozacak.

Müzik grubunun mevcut tarzı ve karakteristik özellikleri değiştirilmeden, yeni efektler ile klip çekimlerinin olacağı söylense de, albüm çalışmasına dair düşünülen projeler hakkında henüz çok net bir ifade bulunamadı. 80’lerde dağılması ile herkesi çok üzen Abba grubu, yeni nesil için farklı bir çalışma ile geçmiş ve geleceği birleştirici etkiler sağlayacak. Daha önce Mamma Mia müzikalinde şarkıları ile duyulan Abba grubu, bu kez de günümüz etkinlikleri için bir çalışma sağlayacak. Birçok Amerikalı müzik grubunun menajerliğini üstlenmiş olan Simon Fuller, bu kez Abba için çalışmalarını gerçekleştirecek. Grup ile yakın zamanda kendisinin gerçekleştirdiği bir toplantı sonucunda, çok heyecanlı olduğunu ve farklı etkinlikler için şimdiden çalışmalara başlandığını belirtti. Grubun üyeleri ise bu çalışma için birkaç sene öncesine kadar fikir projelerinin başladığını ifadelerine ekledi.

En son haziran ayında özel bir davet amacıyla grup üyeleri bir araya gelmiş ve sahne almışlardı. Bu konser sonrasında ise farklı projelerin sinyallerini verecek açıklamalara yer verseler de, henüz net bir bilgi yoktu. Ancak şimdi basın açıklaması ile yeni projeye dair ilk bilgiler verilmiş oldu.

  Karga
Yorum bırak