Abdülhamid’in Yabancı Bankalarda Yüklü Parası Mı Var?


Abdülhamid’in Yabancı Bankalarda Yüklü Parası Mı Var?

Abdülhamid’in torunlarından olan Orhan Osmanoğlu, TTK eski başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün 2. Abdülhamid’in borsada kazandığı paralar hakkında yaptığı açıklamayı doğruladı.

Yabancı bankalarda yüklü miktarda parası bulunan Abdülhamid’in bu paraların ülkeye gelmesini çok istediklerini belirttiğini söyledi. Çok büyük servetler edindiği düşünülen Abdülhamid’in yurt içi ve yurt dışında 6 bin 800’den fazla mülkünün olduğu ve borsadan çok büyük paralar kazandığını söyleyen Osmanoğlu, Hülagü’nün çalışmalarının kendilerine çok yardımının dokunduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yargıda devam eden davalarının olduğunu söyleyen Osmanoğlu, “paraları alırsak vakıf kuracağız hayır işi yapacağız” dedi. Oldukça yüklü bir servet olan Abdülhamid’in malvarlığı, ele geçirilen yeni belgelerle kanıtlanıp tarihçi Metin Hülagü tarafından ortaya çıkarılmış, gündem olmuştu.

Abdülhamid’in Gerçekten Parası Var Mı?

1903 yılında dünyanın en zengin 3. Kişisi olduğu açıklanan Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in yabancı bankalarda 250 milyon dolar civarında parasının olduğu söyleniyor.

Selanik’in yarısından fazlası Abdülhamid’in malvarlığı olarak biliniyor. İstanbul’un birçok yerinde mülkleri ve dükkanları bulunan Abdülhamid, Vardar Ovası, Humus, Erbil, Kerkük, Dicle, Bağdat ve Medine gibi birçok ülkede de çok sayıda araziye sahip.

Amerika’da da olmak üzere birçok Avrupa ülkesindeki bankalarda paraları bulunan padişahın malvarlığı ile ilgili gerekli belgeleri varislerinin talep etmesi halinde vereceğini belirten Hülagü, varislerin bu mirasın peşine düşmesi gerektiğini söyledi.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abdülhamid’in Yabancı Bankalarda Yüklü Parası Mı Var?

log in

Captcha!
Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format