Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

Aşık Veysel’in Hayat Hikayesini Anlatan Film; Aşık Vizyonda!

By on 4 Ocak 2017 0 113 Views

2017 yılının ilk sinema filmi olarak vizyona giren Aşık filmi Aşık Veysel’in hayatını konu alıyor. Bilal Babaoğlu’nun yönettiği filmde hüzünlü bir aşk hikayesi anlatılacak ve izleyiciler dramatik olan bu filmi beyazperde de izleyecek.

Filmin başrollerinde Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal ve Aşık Veysel’in oyuncu torunu Yeliz Şatıroğlu oynuyor. Oldukça etkileyici bir hayatı olan Aşık Veysel’den esinlenip aşıklığı ve kadın cinayetleri temasını işleyen bir film yaptıklarını söyleyen senarist Bilal Babaoğlu, Aşık Veysel’in gerçek hayat hikayesi değil, kurmaca bir hikaye olduğunu belirtti.

Filmin Konusu

Filmde 7 yaşındaki Veysel’in çiçek hastalığı nedeniyle kör olmasıyla başlayan hayatına Esma’nın girmesi ve ona deli gibi aşık olması işleniyor.

Evlenip çocuk sahibi olunca Mehmet ile kaçan Esma’nın ihanetini kaldıramayan Veysel’in kemancı Kürt Kasım ile birlikte köyünü terki diyar etmesi ve aşık olmasına neden olan uzun ince yolculukları başlar.

Erkeklik Veysel Gibi Olmaktır

Kadın cinayetlerine dikkat  çekmek için böyle bir film yaptığını söyleyen Bilal Babaoğlu, Aşık Veysel’in kendisini terk edip giden karısının çorabına gittiği yerde mahcup olmasın diye altın koyduğunu belirterek, son yıllarda artan kadın cinayetlerinin son bulması için herkesin Aşık Veysel’i hatırlaması gerektiğini belirtti.

Örnek olası bir aşık olan ve karşılıksız aşk acısını kimseye zarar vermeden yaşayan Veysel babanın, bu topraklarda dünyaya örnek olacak aşklar yaşadığını dile getirdi.

Veysel Babayı Türk Halk Müziği Sanatçısı Canlandırıyor

Türk Halk Müziğinin genç yıldızlarından olan Emirhan Kartal’ın ilk kez bir filmde oyunculuk yaparak canlandırdığı Aşık Veysel’in gençliğini, usta aşığın ilk eşini ise Hayat Devam Ediyor dizisinin yıldızı Meltem Miraloğu’nun canlandırdı.

Film birçok sinema salonunda gösterime girdi ve beyaz perde için önemli yapımlardan biri olmaya aday.

Leave a comment