Friday, July 20, 2018
  • Friday, July 20, 2018

Ben Affleck Gecenin Kanunu ile Geri Döndü

By on 28 Ocak 2017 0 122 Views

Argo adlı eseriyle 3 Oscar ödülü alan oyuncu-yönetmen Ben Affleck, ülkemizde Gecenin Kanunu adıyla yayınlanan Live byNight adlı filmle yeniden sinemaseverlerle buluşuyor.

 

Argo’dan sonra ikinci kez bir uyarlama ile senarist ve yönetmen özelliğini de ön plana çıkaran Affleck, DennisLehane’in 2012 tarihinde yayınlanan romanı 1920’lerde geçen suç filmine de hayat verdi. Bir suç kenti haline gelen Amerika’nın tarihine bir dokunuş olan film, Florida’ya giden yerel mafya babası Joe Cughlin’in yükselişini anlatıyor.

Dramatik bir suç filmi olan filmde usta oyuncuya Elle Faning, Chris Cooper, BrendanGleeson, Sienna Miller, ChrisMessina, ZoeSaldana eşlik ediyor.

Kitabı Affleck’e Leonardo DiCaprio Önermiş

Uyarlanan romanı Ben Affleck’e ünlü oyuncu ve yapımcı Leonardo DiCaprio önermiş ve filmin yapımcılığını da üstlenmiş.

3 Şubat 2017’de ülkemizde de gösterime girecek olan Live byNight, şimdiden birçok izleyicinin dört gözle beklediği filmler arasında yer alıyor. Uyarlama konusunda başarılı bir performans sergileyen usta oyuncu, yönetmen ve senarist olarak da oldukça iyi olduğunu önceki filmlerinde kanıtlamıştı.

Suç ve Dram Yapımı

Suç ve dram konusunda başarılı bir yapım olan Live byNight, özellikle klasik Hollywood yapımı filmlerden sıkılanlar için tercih edilebilecek olan filmlerden biri olacak.

Önümüzdeki yıl Akademi ödülleri açısından da pek çok adaylığı olacağı beklenen film, şimdilerde ülkemizde de merakla bekleniyor.

Leave a comment