İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir eleştiri performansı; KREDİ

Uzun zamandır sahnelerden uzak kalan özlediğimiz usta oyuncu Güvenç Kıraç gene dalında duayen oyuncu Emre Karayel ‘ in sahneyi dolduran performanslarıyla muhteşem bir tiyatro gösterisi olan “Kredi “ isimli tiyatro 15 ve 16 Şubat ‘ ta Ülkemizin nezih şehirlerinden bir olan İzmir’ de tiyatro sevenlerle buluşacak.

Türkiye ‘nin en köklü tiyatrolarından biri olan Ankara Sanat Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon’ un eşlik ederek ortaya koydukları ” Kredi ” hepimizden bir kesiti kedileştirerek sahneye koydu.

İspanyol oyun yazarı Jordi Galceren’ in kaleminden çıkıp, Türkçe çevirisi yapılarak usta oyuncuların başrolde oynadığı, Yönetmen koltuğunda da İskender Altın’nın olduğu tiyatro oyunun izleyiciden tam not alacağına yürekten inanıyorum.

Her kesime hitap ettiğine inandığım tiyatronun yazarı, Ülkesinde ekonomik kriz sinyal vermeye başladığında insanların bankalara müracaatları sonucu nasıl bir prosedür işlediğini, borçlanmanın bireylerden başlayarak aileyi ve toplumu saran tefeciyi nükteli bir şekilde işlenmesini anlatırken.

Ülkemizde de bankalarla başı sıkıntıda olan insanların da kendilerinden birer parça bulmasına vesile olurken; hiciv sanatıyla da güldürmeyi usta oyuncu Güvenç Kıraç ve Emre Karayel ‘in ustalıklarıyla doyumsuzlaştıracağı ortada.

Tiyatro izlemeyi sevenlerin gösterime girdiği andan itibaren kaçırmamalarını özellikle tavsiye ediyorum. Çünkü! İzlemeye gelen ve toplumun kanayan yarası olan.

Çektikleri kredilerle insanların hayatlarının kısır döngüye dönüşmüş olmalarını, özgün, dinamik ve çılgın olaylarla hicivleyerek; gülmeyi unutanlara kahkaha tufanı yaşatacağı da kaçınılmaz sevgili okurlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın