24 Eylül 2018
  • 24 Eylül 2018
  • Ev
  • Karga
  • Bu Hafta Sinemada Ne İzlemeli?

Bu Hafta Sinemada Ne İzlemeli?

Tarafından Karga Tarih 17 Temmuz 2017
0 193 Views

Bu Hafta Sinemada Ne İzlemeli?

Durak

Türk yapımı olan Durak filminde birbirlerini hiç tanımayan Gazeteci Tahir, Öğretmen Feride ve Nizam bir tarikattan davet alırlar. Kendilerinin bile hatırlamak istemediği olayları tarikatın bilmesi onları şaşkına uğratacaktır. Daveti kabul ettiklerinde kendilerini bir çölün ortasında otobüs durağında bulacaklardır. Buradan kurtulmaları için yaptıkları ile yüzleşerek birbirleri arasında kıyasıya savaş vermeleri gerekmektedir. Gerilim türünde olan filmin süresi 93 dakikadır.

Ayı Kardeşler 3: Sirkte Curcuna

Animasyon türünde olan bu film 14 Temmuz 2017 tarihinde izleyicilerle buluştu. Evinden zorla alınıp sirkte çalışmaya zorlanan Ayı Briar’ın hikâyesi anlatılmaktadır. Sirk hayatına kısa sürede alışıp evine geri dönmek istemeyen olan Ayı Briar, sirkin kötü yüzünü görünce fikri değişecek. Çin yapımı olan bu filmin süresi 99 dakikadır.

İstisna

İngiltere yapımı olan bu filmin süresi 107 dakikadır. Dram olan filmin konusu; Son Alman İmparatoru olan II. Wilhelm, Hollanda’da bir sürgünde bulunur. Alman İmparatoru’nun güvenliği endişe konusu olunca Kaiser’in koruması olarak görev yapar. Yüz başının önemli ve gizli görevi evin hizmetçisi olarak çalışan Mieke de Jong’a âşık olmasını engelleyemez. Komutan çok önemli durumlarda seçim yapmak durumunda kalacaktır.

Çırak

Almanya, Fransa ve Singapur’un ortak yapımı olan Çırak 115 dakikalık bir dram filmi. Aiman kız kardeşi ile birlikte yaşayan bir gardiyandır. Yaşadıkları yer bölgede buluna en büyük hapishaneye tayin edilmiştir. Burada cellâtlık yapan Rahim ile yakınlık kurar. Rahim ona çırağı olmasını teklif eder. Aiman’ın yıllardır beklediği o an gelmiştir. Çünkü Rahim 35 yıl yıllar önce babasını öldüren cellattır.

  Karga
Yorum bırak