Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Çağımızın Frankeştayn’ı: Şevket Çoruh

By Karga on 7 Temmuz 2017
0 63 Views

Çağımızın Frankeştayn’ı: Şevket Çoruh

Şevket Çoruh’un başrolde olduğu Frankeştayn filmi beyazperde de izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor. Çekimlerin tamamı İstanbul’un farklı bölgelerinde yapılacak.

Filmin yönetmeliğini Özgür Bakar üstleniyor. Senaryosu ise, Kolpaçino filminin senaristliğini yapan Özgür Bakar, Alper Kıvılcım ve Suat Özkan’a ait. Filmde Şevket Çoruh, Bülent Çolak, Ruhi Sarı, Nazlı Tosunoğlu ve Uğur Serhan gibi isimler yer alıyor. Bu filmde Şevket Çoruh karşımıza çağımızın Frankeştaynı olarak çıkacak.

Filmin Konusu

Telefon satışı yaparak İstanbul’da hayatını sürdüren Gürbüz’ü (Şevket Çoruh) bütün çevresi dolandırıcı olarak tanımlamaktadır. Bir gün Sarı Kenan (Hüseyin Elmalıpınar) adından bir mafya babası ile zıt düşer ve bu durum onun canına mâl olur. Filmin asıl hikâyesi ise bundan sonra başlamaktadır.

Şevket Çoruh Kimdir?

İstanbul’da 30 Haziran 1973 yılında doğan Şevket Çoruh, 24 yaşına kadar İstanbul-Maltepe’de yaşamıştır. Terzi bir annenin ve dolmuş şoförü olan bir babanın tek çocuğu idi. Artvinli olan ailesi 1877-1878 yılında çıkan Osmanlı-Rus Savaşı döneminde İstanbul’a göç etmiş ve Muratlı köyüne yerleşmişlerdir. İlk ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitimler aldı. 1989’dan itibaren çeşitli tiyatrolarda rol almıştır.

Esas anlamda kokoreççi tiplemesi ile internet üzerinde tanındı. Günümüze kadar birçok film ve televizyon dizilerinde rol aldı. Cave Man adlı tek kişilik oyununu 2011 yılında sergiledi. Evlendiği tiyatro olan Günay Karacaoğlu ile 2007 yılında boşandı. Çiftin bu evlilikten Gülenay Çoruh adında bir kızları var.  Ünlü oyuncu şarkıcı Pamela Spence ile 2008 yılında ilişkisi oldu.

 

  Sinema
Leave a comment