15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018
  • Ev
  • Karga
  • Cansu Ergin Ve Gülşah Erol’dan “Otantik”

Cansu Ergin Ve Gülşah Erol’dan “Otantik”

Tarafından Karga Tarih 24 Temmuz 2017
0 187 Views

Cansu Ergin Ve Gülşah Erol’dan “Otantik”

 

6 Ağustos Pazar günü Alt’ta saat 18.30’da yapılacak olan ‘Otantik’ adlı ses ve hareket performansında müzisyen Gülşah Erol ile dans sanatçısı Cansu Ergin bir müzik ve dans beraberliği sergileyecekler.

Yapacakları gösteri hakkında açıklamalarda bulunan Cansu Ergin, yaptıkları işin çello ve dans birlikteliği olduğunu belirterek, “ iki bedeniz, sadece kendi gerçeklerimizden yola çıkarak özgün hareket ve müzik yaratımımızla “an”da kalacak bir performans yaratacağız” dedi. Yaptıkları işin ses ve hareketin zaman zaman atışma, kimi zaman da birliktelik olduğunu savunan sanatçı, “birlikte bir şey üretirken aynı zamanda hem kendi içimizde hem de izleyici ile bir yaratımı paylaşıyor olacağız” diyerek sözlerine devam etti. Müzisyen Gülşah Erol ise, dansın mevcut müziklerin bedeni olduğunu belirterek, “ikimiz de hayallerini ete ve kemiğe dönüştürmeye çalışan sanatçılarız. Yaşamın akışına çok güveniyoruz.

Cansu ile bir olmak gücüme güç katıyor ve sanata duyduğum aşkı ikiye katlıyor. Duygularımın bedene ve devinime dönüşüyor olması bunu harika bir şekilde ortaya çıkarabilmem beni çok mutlu ediyor. Otantik performansları ile ilgili bir soruya ise dans sanatçısı Cansu ise şöyle bir yanıt veriyor. “Mutlu ve heyecan verici. Yalın, çıplak, gerçek. Tam yerinde ve tam zamanında olan bir performans bizi bekliyor.

Etkinlik Ücretsiz

İki sanatçının vereceği ses ve hareket temalı “otantik” performans gösterimi tarihi Bomonti bira fabrikası içinde bulunan Alt bomontiada sanat mekanında 6 ağustos günü ücretsiz olarak seyirci ve dinleyicileri ile buluşacak.

  Karga
Yorum bırak