Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

“DAHA” Ödül Alabilir

By Karga on 13 Temmuz 2017
0 125 Views

“DAHA” Ödül Alabilir

Hakan Günday’ın romanından uyarlanan DAHA filmi 52. Karlovy Vary Uluslararası Film Festivalinde seyircilerle buluştu.

En başarılı afiş ödülünü alan ve yönetmenliğini oyuncu ve yönetmen Onur Saylak’ın yaptığı Daha, festivalden ödülle dönebilir. Mülteci sorununu ele alan film, oldukça başarılı kurgusu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekti.

En önemli ödüllerden biri sayılan Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali ödüllerinde gümüş küre için yarışan filmin basın toplantısı ve galasında filmde oynayan Tuba Büyüküstün’ün yer almaması da dikkat çekti.

Mülteci Kaçakçılığı Anlatılıyor

Filmde romandan uyarlanan ve gerçeklere dayanan mülteci sorunu ve kaçakçılığı yer alıyor. Filmin oyuncuları arasında Ahmet Mümtaz Taylan, Uğur Aslan, Hayat Van Eck, Tankut Yıldız, Turgut Tunçalp, Lara Aysal yer alıyor.

Onur Saylak Kimdir?

Pek çok kişinin oyuncu olarak bildiği Onur Saylak birçok başarılı filme imza atmış senarist ve yönetmendir. Dünya çapında dikkat çeken senaryo ve filmlere imzasını atan Saylak, birçok film ve dizide oynamasının yanı sıra tiyatro sahnesinde de yer aldı.

Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Saylak, 2003 yılında TV ile buluşmaya başladı. Birçok farklı rolde yer alan Saylak, şu sıralar reyting rekorları kıran Vatanım Sensin dizisinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel ile başrolde oynamaktadır. İlk evliliğini Filiz Alpgezmen ile yapan Onur Saylak, daha sonra Tuba Büyüküstün ile evlenerek ikiz kız çocuk sahibi olmuştur.

  Sinema
Leave a comment