Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Deadpool’dan Gişede Rekor Üstüne Rekor

By on 16 Şubat 2016 0 384 Views

Bildiğiniz süper kahraman hikayeleri”nden olmayan Deadpool,Hem Amerika’da Hem Türkiye’de Rekor Hasılat Yaptı!

Deadpool gişe hasılatı ile ortalığı kasıp kavurdu. Film 20th Century Fox ve dağıtımını yapan TME’nin Türkiye’de en iyi açılış yapan filmi oldu.

ABD’deki ilk haftasonunda 135.050.000 dolar hasılat yaparak Fox tarafından yapılmış en iyi Marvel filmi açılışı ve Şubat ayında en iyi açılışını yapan film olan Deadpool, boxofficeturkiye’den aldığımız bilgilere göre Türkiye’deki ilk haftasında (3 gün) 348.292 seyirci ile toplam 4.680.585.50 TL hasılat yaptı.

Senaryosunu Rhett Reese ve Paul Wernick’in yazdığı, yönetmenliğini Tim Miller’ın yaptığı ve baş rolünde Ryan Reynolds’ın yer aldığı Deadpool, sevgililer gününü de kapsayan hafta sonunda yayınlandı ve X-men: Days of Future Past’in, Guardians of The Galaxy’nin ve hatta Iron Man 1&2’nin başarısını ezdi geçti. X-Men: Days of the Future Past, Deadpool’un bir haftasonunda elde ettiği rakamlara iki hafta sonunda ulaşmıştı. Üstelik bu rakamlara, dünyanın ikinci büyük film piyasası olan Çin’de yasaklı olmasına ve çoğu yerde +18 olarak vizyona girmesine rağmen ulaştı.

deadpool

Şu anda Deadpool’un başarısının üzerinde kalan tek Marvel filmleri Iron Man 3 ve Spider Man 3 ve bu iki filmin bütçesi ve reklam kampanyaları da Deadpool’unkinden çok daha fazlaydı.

Fox aradığını buldu ve Ryan Reynolds’ın Deadpool’undan bir seri çıkartmayı hedefliyor. Deadpool 2’nin şimdiden onaylandığını ve Rhett Reese ile Paul Wernick’in şimdiden filmin senaryosunu yazmaya başladığını da unutmamak gerek. Filmin bir sonraki kötüsünün Cable olacağı bile belirlendi.

Deadpool’un bu büyük başarısı, DC Entertainment ve Warner Bros.’un yeni filmlerinin (Suicide Squad, Batman v Superman) ne kadar başarılı olacağı ve Marvel’in DC’yi gişede yenip yenemeyeceği sorusunu da akıllara getiriyor.

rekorlar

Bunun yanı sıra Marvel’in gelecek filmi X-Men: Apocalypse’in (27 Mayıs) nasıl bir gişe başarısı yakalayacağı ve Deadpool’u geçip geçemeyeceği de merak konusu. Siz ne dersiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=OtCC868soWI

Leave a comment