Friday, July 20, 2018
  • Friday, July 20, 2018

Denzel Washington ve En Başarılı Filmleri

By on 8 Ağustos 2017 2 96 Views

Denzel Washington 1954 yılında Amerika New York’ta dünyaya gelmiştir. Babası bir rahip annesi ise bir güzellik uzmandır. İki Oscar ödülü kazandı. Bunlar 1989 yılında çekilen Glory filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüle ve 2001 yılında çekilen Training Day filminde En İyi Erkek Oyuncu ödülleridir.

Denzel Washington yani kısa “D” bir çok filmde rol aldı ben sadece kendimce en başarılı ve etkileyici filmleri kendi kalemimce ele aldım. İşte bazıları;

Dejavu;

Dejavu olmak nedir? İşte tam olarak dejavu olmak bu filmde anlatılmıştır. Film 2006 yılında Tony Scoot yönetmenliğinde çekildi. Gerçekten muhteşem bir performans gösterdi. Filminde Denzel Washington dejavularının etkisiyle meydana gelen olayların önüne geçmeyi ve filmde konu olan büyük patlamada olayları önceden hissederek engellemeye çalıştığını izleyicilere gösterdi.

Tanrının Kitabı;

2010 yılı yapımlı film kitaptan konu alınarak filme çevrilmitir. Dünya güneş patlaması sonucu kavrulmuş, yaşamsal tüm kaynaklar yok olmuştur. Filmde Denzel Washington hem yeni dünyada hayatta kalmaya hem de esrarengiz bir kitabı korumayı canlandıran yalnız takılan bir karakteri canlandırmıştır. Film ilk dakikasından sonuna kadar sürükleyici olmuş ve sonunda esrarengiz kitabın ne olduğunu izleyiciye göstermiştir. Sinema severlere şiddetle tavsiye ederim.

İçerdeki Adam;

Gerçekten polisiye filmlerde Denzel Washington çok başarılı bir performans gösteriyor. 2006 yılı yapımlı filmde Denzel Washington bir polis müfettişini canlandırmaktadır. Zeki bir banka soyguncusu ile rehin aldığı insanları kurtarmaya çalışan dedektifin akıl oyunları filmin sonuna kadar sürüyor.

Gazap Ateşi;

iç Denzel Washington filmi izlemeyenler ilk önce bu filmi izlemelidir.2004 yılı film yine ünlü yönetmen Tony Scoot tarafından çekilmiştir. Ayrıca Tony Scoot ve Denzel Washington ortaklığındaki filmlerin hemen hemen hepsi sinema severler tarafından başarılı bulunmuştur. Gelelim filme Denzel Washington zengin bir ailenin küçük kızlarını koruyan bir korumayı canlandırmaktadır. Geçmişinden bunalan Denzel Washington küçük kızla arasında şefkat ile örülmüş bir ilişki kurmuştur. Mafya zengin aileye bulaşmış kızı kaçırmış Denzel Washington ise çatışmada yaralanmıştır. Denzel Washington ve ailesi seferber olmuş, Denzel Washington tüm imkanlarını kullanarak kızı bulmaya ve ailesine teslim etmeye kendince yemin etmiştir. Film izleyici çok iyi aktarılmış, duygu aksiyon ve polise konuları başarılı şekilde işlenmiştir.

  Sinema
2 Comments
Leave a comment