Friday, July 20, 2018
  • Friday, July 20, 2018

Efsane filmlerin efsane replikleri

By on 12 Ağustos 2017 0 127 Views

Bütün bir filmi tek cümle ile anlatabilen, size hayatı sorgulatacak, topluma olan davranışlarınızı etkileyecek, sizi sizden alıp derin düşünceler vadisine götürecek efsane sinema filmlerinin,  repliklerini sizin için listeledik.

 

SCARFACE

Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme. Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer.

TONY MONTANA

 

Pulp Fiction

 

Adalete giden yol bencillerin cürümleri, kötü adamların despotluğu ile bezenmistir. Merhamet ve iyi niyet adına karanlık vadide güçsüzlere çobanlık eden, kutsanmıştır. Çünkü, kardeşinin koruyucusu,kayıp çocuklarin kurtarıcısıdır o. Kardeşlerimi zehirlemek ve yok etmek__isteyenlerden, acımasızca intikam alacağım. Ve intikamımı üzerlerine saldığımda, benim tanrı olduğumu anlayacaklar.

JULES WİNNFİELD

 

THE PİANİST

Bizi yaralarsanız kanamaz mıyız? Bizi gıdıklarsanız gülmez miyiz? Bizi zehirlerseniz ölmez miyiz?… Ve bize karşı yanlış davranırsanız,__intikam almaz mıyız?

WLADYSLAW SZPİLMAN

BATMAN

İnsanlar, dünyanın onlara izin verdiği ölçüde iyidirler. İşler çığırından çıktığında, sözde medeni geçinen bu insanlar, birbirlerini yiyecek.

JOKER

FİGHT CLUB

“Tanrı’nın seni sevmediği ihtimalini düşünmelisin.Seni hiç istemediğini.Hatta muhtemelen senden nefret ettiğini.Olabilecek en kötü şey değil bu.Bizim O’na ihtiyacımız yok. Sikeyim belasını, dostum, sikeyim bağışlanmasını. Biz Tanrı’nın istenmeyen çocukları mıyız ? Peki öyle olsun !”  ..İlk önce vazgeçmelisin.İlk önce korkmalı değil, bilmelisin, bilmelisin ki; bir gün öleceksin.  Yalnız her şeyi kaybettikten sonra özgürüz, her şeyi yapmaya.”

Leave a comment