İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Etkili Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

İnternetin hızla hayatımıza girmiş olmasının bize getirilerinin olduğu kadar götürüleri de bulunmaktadır. Sosyal medya bağımlılığı denilen bir bağımlılık türü ile boğuşan gençliğimiz telefonlarından ve internetlerinden bağımsız bir hayat düşünemedikleri gibi sosyalleşmelerinin de önünde oldukça büyük bir engel oluşturmaktadırlar. Hem de bu engeli kendi kendilerine oluşturmuş olup hayatlarının daha asosyal ve fiziksel çevreden uzakta gelişmesine yol açmaktadırlar.

Etkili sosyal medya kullanımı kavramı ise sosyal medya araçlarının normalinin kötüsünde kullanıyor olmasına karşı olarak doğmuş bir anlayıştır. Nasıl etkili sosyal medya kullanılır sorusuna ise öncelikle ne alanda kullanmak istediğinize karar vererek cevabını verebilirsiniz.

Mesela reklam amaçlı kullanıyorsanız kitlenizin hangi sosyal medyayı daha çok kullandığını bilerek bir araştırma sürebilirsiniz. Ya da blog tarzı yazılarınız ile gündemi takip etmek istiyorsanız Twitter sosyal medya aracını seçmelisiniz. Bunlardan tamamen kopup teknolojisiz bir hayat yaşayın demiyorum elbette. Ama bahsetmek istediğim olay, sosyal medya araçlarını boşa vakit geçirmek yerine nasıl kaliteli vakit geçirmek için kullanabileceğimiz yönünde.

Kamu personeli seçme sınavına hazırlanan bir öğrenci iseniz ya da genel olarak sınavlara hazırlanan bir öğrenci iseniz ve inanılmaz derece de sosyal medya bağımlılığınız var kopamıyorsanız özellikle Facebook da yer alan soru paylaşım gruplarına üye olarak sosyal medyada kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Her ne kadar karakter sayısı sınırlı da olsa Twitter üzerinden gündemi takip etmeniz daha kolay olacaktır. Zaman herkes için eşi benzeri bulunmayan bir nakittir. Bunu göz önüne alarak harcadığınız ve boşa geçen her bir dakikanız bile sizler için negatif bir yatırım olacaktır. Sosyal medya da dahi kaliteli vakit geçirmeniz bir adım öteye, hep öteye ve en ötesine gitmenizi sağlayacaktır. Zamanın kıymetini bilenlere…

İlk yorum yapan siz olun