Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018
  • Home
  • Karga
  • Fazıl Say Çocuk Senfoni Orkestrasıyla Konser Verdi

Fazıl Say Çocuk Senfoni Orkestrasıyla Konser Verdi

By Karga on 22 Mayıs 2017
0 43 Views

Fazıl Say Çocuk Senfoni Orkestrasıyla Konser Verdi

Ünlü bestekar ve piyanist Fazıl Say, Eskişehir, Tepebaşı belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Orkestrasında sahneye çocuklarla birlikte çıktı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konserde, geleceğin sanatçıları büyük beğeni topladılar. CHP milletvekili Utku Çakırözer ile belediye başkanı Ahmet Ataç, ve birçok üst düzey konuk da vardı.

Fazıl Say eşliğinde birçok şarkı seslendiren çocukların konseri için sadece 1 dakikalık bir izin verildi ve kalan zamanda basın içeri alınmadı. Konser organizasyon şirketinin bu kararı birçok kişiyi şaşırttı.

Çocuklar Birçok Şarkı Seslendirdi

Konserdeki eserler, Masal, Bağlamacı, Rüya, Ağır Zeybek, Ninni, Ege Şarkısı, Kırsa Oyun, İstanbul’da Kış Sabahı ve Kumru isimli parçaları seslendirdiler.

Her parça sonunda yoğun bir alkış tufanının koptuğu konser, çocukların aileleri ve diğer katılımcıların eşliğinde oldukça kalabalık oldu. Fazıl Say hayranlarının  da kulaklarının pası silinmiş oldu.

Yürüyen Köşk Bestesi Yolda

Atatürk’ün Yalova’da gördüğü çınar ağacının dalını kesmeye kıyamayıp, köşkü ileri almasıyla Yürüyen Köşk adını alan köşkle ilgili bir beste yapan Fazıl Say, Atatürk’e olan hayranlığını bu şekilde göstermişti.

Bestesinin hazırlıklarını sosyal medyadan paylaşan ünlü piyanist, Art of Piano albümünün dördüncü parçası olarak tamamlanacak olan eseri video paylaşım sitesinde yayınlanmıştı. Sanatçı, son aylarda basın ve sanat özgürlüğünün kısıtlanması konusundaki paylaşımlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

  Karga
Leave a comment