15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018
  • Ev
  • Karga
  • Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Zarar Ettirdi

Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Zarar Ettirdi

Tarafından Tarih 2 Kasım 2016 0 119 Views

Samsung Galaxy Note 7 modeli, birçok patlama ve şarj sorunu ile piyasada satın alanlar tarafından şikayetler sonucu toplatılan bir cihaz olmuştur. Resmi açıklamalar ile rakam bazında Samsung markasına ne kadar zarar oluştuğu geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Sadece bu cihaz üzerinden toplamda %7,5 oranında bir kar düşüşü yaşanan Samsung şirketinde, cihazların toplatılması ve kimi yerlerde yenisinin gönderilmesi gibi nedenlerle zarar oluşumları meydana geldi. Cihazdan gelen ilk şikayetler sonucunda oluşacak zarar için aslında Samsung bazı önlemler almıştı. Ancak toplam zararı azaltma sağlansa da, büyük derecede bir düşüş de meydana gelmiş oldu.

Toplamda 4.56 milyar dolarlık bir düşüşün meydana geldiği Samsung kazançlarında, bu yılın toplam geliri ise 42.1 milyar dolar olarak açıklandı. Toplamda ise bu oran %30 olarak mali raporlar içerisinde belirtilmiştir. Samsung Mobile tarafında ise zarar daha yüksek bir oranda kendisini gösterdi. 87.1 milyar dolarlık bir gelir ile %96’ya varan bir zarar yaşanmıştır. Önümüzdeki sene içerisinde tanıtımı düşünülen Galaxy Note S8 ve Note 8 modelleri ile bu zararın büyük ölçüde kapanacağı ve hatta telafi edilecek birçok özellik ile önüne geçileceği de tahminler arasında yer alıyor. 2017 senesinin son çeyreği içerisinde tanıtımı ve satışı sağlanacak olan Samsung markasının yeni modelleri için şimdilik kar ve satış fiyatı konusunda net bir bilgi verilmedi.

  Karga
Yorum bırak