Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018
  • Home
  • Karga
  • Geleceğe Dönüş Filminin Efsane Ayakkabısı Rekor Fiyata Alıcı Buldu

Geleceğe Dönüş Filminin Efsane Ayakkabısı Rekor Fiyata Alıcı Buldu

By Karga on 18 Haziran 2017
0 46 Views

Geleceğe Dönüş Filminin Efsane Ayakkabısı Rekor Fiyata Alıcı Buldu

“Geleceğe Dönüş 2” filmi ile birlikte ortaya çıkan ayakkabı ayağınıza özel olarak kendiliğinden bağlanabilme özelliğine sahipti. İşte böyle bir ayakkabı Nike tarafından geliştirildi ve satışa sunuldu. Açık arttırma ile satılan ayakkabı Nike Mag ile birebir aynı. Ancak bilginiz olsun bu ayakkabı “geleceğe dönüş” filminde kullanılan ayakkabı değil. Geleceğe Dönüş filminden ilham alınarak, filmdeki ayakkabı ile aynı özelliklere sahip olarak Nike tarafından tasarlanan bir ayakkabı.

Geleceğe Dönüş filminde kullanılan ayakkabı 2015 yılına ait olarak gösteriliyordu ancak bu ayakkabının yapılması 21017 yılını buldu. Özel yapım olan efsane ayakkabı Nike Mag, açık arttırma ile 52.500 dolara yani Türk lirası olarak 184 bin 530 liraya satıldı. Bu fiyat ile ayakkabı en pahalı ayakkabılar listesinde sırasını aldı.

Daha Önceki Nike Mag Modelleri

Nike ilk olarak 2011 yılında Mag modelleri üzerinde denemeler yapmaya başlamış ve piyasaya sunmuştu. Ancak bu ayakkabıların filmdeki gibi özellikleri yoktu, daha sıradan ayakkabılardı. Geçen yıl satışa sunulan Nike Air Mags ayakkabısı ise 104.000 dolara yani Türk lirası ile 365 bin 549 liraya alıcı bulmuştu. Aslına bakarsanız bu ayakkabının da ekstra bir özelliği yoktu. Bu kadar fahiş bir fiyata satılmasında ise açık arttırmanın Parkinson hastaları için yardım vakfına bağışlanacak olması etkili oldu. Ayakkabıyı alan Hong Kong’lu milyarder iş adamı bu parayı ayakkabıdan ziyade yardım için vermişti. Yani bu miktar ayakkabının gerçek fiyatını yansıtmıyordu.

Bu sene satışa sunulan modelde ise filmdeki özellikler mevcuttu ve herhangi bir yardım amacı gözetilmeden yalnızca ayakkabı satışa sunulmuştu. Bu nedenle ayakkabının fiyatı geçen seneye nazaran aslında düşük değil, bir hayli yüksek.

 

  Karga
Leave a comment