Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018
  • Home
  • Karga
  • Google’da Kültür Sanat Atağı

Google’da Kültür Sanat Atağı

By Karga on 31 Mayıs 2017
0 54 Views

Google’da Kültür Sanat Atağı

Google arama bölümünde yeni bir hizmeti devreye soktu. Kültür Sanat etkinliklerine daha kolay ulaşmayı sağlamak için devreye sokulan Google kültür sanat bilgi akışında üstün bir performans sunmayı hedefliyor.

Her ay 500 milyondan fazla sanat ve kültürel etkinliklerle ilgili aramanın yapıldığı arama motorunda, sanat eserleri, kültürel etkinlikler ve sanatçı ve eseri hakkındaki tüm bilgiler görünebilecek.

Ressamların Eserleri Sanal Müzede Görülecek

Devreye sokulan yeni özellikte, merak edilen bir sanatçının eserleri arandığında, sanal olarak bulunduğu müzelerde gezmek mümkün olacak.

Kültür sanat etkinlikleri, birçok kişinin güncelinde takip ettiği sosyal etkinlikler arasında. Ancak Van Gogh gibi sanatçılar ya da eserleri arandığında, kullanıcıların daha iyi bir deneyim elde etmeleri için sanal müzeler ve etkinlikler bulunuyor.

Son algoritmaların da sistemleri ve sıralamaları değiştirdiği Google, bu özellikle üt düzey bir kullanıcı deneyimi oluşturuyor.

Kültür Sanat Uygulamaları

Devreye sokulan özellikle birlikte anlık olarak kültür sanat etkinliklerinin saatleri ve yerleri görülebilecek. Sanatçı bazında bir arama yapılması durumunda da müzik, resim ya da farklı bir sanat dalında uzmanlaşmış olan sanatçılar ve eserleri çıkacak.

Sergilenen eserler varsa bunların sergilendikleri alanlarda sanal geziler, eserle ilgili detaylı bilgileri ve tarihsel anlamda bilgi verici içerikleri görüntüleyecek. Devreye sokulan özellik, şimdiden birçok kişinin ilgisini çekti ve ilk kullanıcılar bu sistemi çok beğendi.

  Karga
Leave a comment