Grafoloji Nedir?


Grafoloji aslında Amerikan seri katil filmlerini izleyen herkesin bildiği bir alandır. Filmlerdeki ya da romanlardaki cinayet detektifleri, cinayetleri işleyen psikopatın karakter analizini çıkarmak için katil tarafından gönderilmiş el yazısı mektupları ya da katile ait olduğu düşünülen günlük gibi diğer yazılı kaynakları inceler.

Grafoloji uzmanları kişilerin el yazılarını inceleyerek kişinin karakterini büyük oranda tahlil edebilirler. İlk başta yok öle şey olmaz diyebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz bir grafoloji uzmanına analizinizi yaptırın. Çıkan doğru sonuçlar karşısında hayret edeceksiniz. Grafolojinin yüzde 95’lere varan doğru sonuç verme becerisi, bu alanın hayatın birçok alanında kullanılmasını beraberinde getirdi. Henüz ülkemizde çok popüler bir dal olmasa da özellikle Avrupa ülkelerinde grafoloji uzmanları ciddi olarak kullanılıyor.

Grafoloji ile Çocuk Gelişimi İzleniyor

Batı ülkelerinde grafoloji psikolojinin de önemli bir yardımcısı konumunda. Özellikle çocuk gelişimini takip etmede kullanılıyor. Grafoloji uzmanları çocukların duygusal gelişimlerini, sıkıntılarını, mutlu ya da mutsuz olduğu durumları el yazısı analizi yöntemi ile takip ediyor. Çocukların, çıkan sonuçlar doğrultusunda uygun rehberlik ve yönlendirmelerle korkularını, endişelerini oluşmuş ya da ileride oluşabilecek psikolojik sıkıntılarını çözmek amaçlanıyor.

Grafoloji İş Mülakatlarında Kullanılıyor

Grafoloji özellikle Fransa’da işe alımlarda kullanılıyor. Birçok şirket işe alacağı takım arkadaşlarının iş ile uyumunu ve kişilik analizlerini bu yöntemle elde ediyor. Grafoloji, Fransa’da önemli bir İK kaynağı olmuş durumda. Grafoloji yöntemini ileride daha da yayılmasını bekleyebiliriz. Eğer yeni bir meslek düşünüyorsanız Grafoloji uzmanlığını deneyebilirsiniz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grafoloji Nedir?

log in

Captcha!
Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format