Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Harun Kolçak’ı Kaybettik

By Karga on 20 Temmuz 2017
0 132 Views

Harun Kolçak’ı Kaybettik

Türk müziğinin önemli isimlerinden olan Harun Kolçak 62 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı 3 yıldır prostat kanseri tedavisi görüyordu.

Pop müziğinin temel taşlarından olan Harun Kolçak, hayvan sevgisi, marjinal kişiliği ve birbirinden romantik şarkılarıyla tanınıyordu. Son zamanlarda kanser rahatsızlığına böbrek yetmezliğinin de eklendiği Kolçak, sanki öleceğini bilir gibi paylaşımlarda bulunmuştu.

15 Temmuz’da doğum günü olan Kolçak, bu yıl doğum gününü kutlamayacağını söylemişti. Ayrıca ünlü sanatçının yakınlarına iyiyim dediği de biliniyordu.

Çok Zayıflamıştı

Son zamanlarda çok zayıflayan ve kilo kaybeden Harun Kolçak “kanseri yendim” demişti. Birçok programa konuk olan ve sağlığının yerinde olduğu gözlenen Harun Kolçak, sanatçılarla yaptığı düet albümünün ikincisini çıkarmaya hazırlanıyordu.

Sanat camiasından çok fazla taziye mesajı yayınlanırken, sanatçının yakınları acı haberle şaşırdı ve yıkıldılar.

21 Temmuz Cuma Teşvikiye’den Kaldırılacak

Sanatçımızın cenazesi, 21 Temmuz günü ikindi namazını müteakiben Teşvikiye Camiinden kaldırılacak. Cenaze Gemlik’teki aile mezarlığına defnedilecek.

Harun Kolçak Kimdir?

15 Temmuz 1955 doğumlu olan Harun Kolçak babası Eşref Kolçak sayesinde sanatça iç içe büyüdü Küçük yaşta müzik çalışmalarına başladı ve Erkin Koray ile birlikte rock müziğe yöneldi. Askerden sonra caza merak salan Kolçak, Türkiye’nin en önemli müzisyenleri ile birlikte çalışarak, 80 ve 90’lı yıllara damgasını vurdu.

2016 yılında acilen ameliyata alınan Harun Kolçak tedavisinin iyi geçtiğini ifade etmişti. Ancak bu sefer de organ yetmezliği sanatçının hayatını kaybetmesine neden oldu.

  Sinema
Leave a comment