Hayallerin dışında bir gerçek var!


Ölenlere, öldürülmeye ve öldürenlere nasılda alıştık! Artık ölenlerden çok ölenlerin sayısına, öldürenlerden çok nasıl öldürdüklerine şaşırıyoruz.

Alışmanın esiri olduk. Farkında olmadan şaşırmayı da bıraktık. Ölenlere, öldürülmeye ve öldürenlere nasılda alıştık! Artık ölenlerden çok ölenlerin sayısına, öldürenlerden çok nasıl öldürdüklerine şaşırıyoruz. İnsan olmanın erdemlerini bırakıyor muyuz? Yoksa insanlığın gerçek taraflarını mı yansıtıyoruz? Bu soru sanırım iyi-kötü kadar taraflı bir konu. Herkes kendi takımını tutacaktır elbette.

Ülkemiz çok zor durumlardan geçiyor. Son dönemlerde yaşadığımız olaylar, dünya’nın her yerinde yaşanıyor. Bu doğru ancak bu çok ürpertici bir gerçek değil mi?

Şöyle bir dünya’ya baktığımız zaman, hayat kavramı içerisinde her şey yaşanıyor ve bunu herkes biliyor. Bir köşesinde çocuk ölüyor, bir köşesinde çocuk doğuyor.  Öldürülen çocuk ve çocuklar hakkında yorumlar yapılıyor.  Bir çok kişi bunu malzeme yapıyor. Ancak kimse öldürülen çocuklar gerçeğini anlamak istemiyor. Bunu görmezden geliyor.  Bir gerçeğini ne kadar süre daha görmezden geliriz. Bu gerçek ile karşılaştığımızda mı? Sanırım bu nasıl davranışta bulunacağımızı belirleyen bir sınır!

Bunu sınır aşılması imkansız olarak görülmüş bir ön yargı! Oysa sadece bir adım uzakta!

 

 

Onay Keleş
Aslında en zor olan kendini anlatmak, çünkü kimse gerçeği söylemez. Herkes en iyi yanını ve ya en iyi olarak görmek istediği yanını anlatır. Gerçek sadece içtedir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayallerin dışında bir gerçek var!

log in

Captcha!
Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format