Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Haydarpaşa Kitap Günleri Cumartesi Günü Başlıyor

By Karga on 30 Mayıs 2017
0 59 Views

Haydarpaşa Kitap Günleri Cumartesi Günü Başlıyor

Merakla beklenen ve bu yıl 9. kez düzenlenen Haydarpaşa kitap günleri 3 Haziran tarihinde başlıyor. Günde 100 bin kişinin ziyaret ettiği etkinlik, Haydarpaşa Garında düzenlenecek ve 9 gün sürecek.

11 Haziran tarihine kadar sürecek olan etkinlik, Türk Edebiyatının isimlerinden Füruzan’ın imza günüyle başlayacak. Kitap günleri boyunca birçok yazar imzalı kitaplarını okuyucularıyla buluşturacak.

Cumhuriyet gazetesinin kitap ekinde yazan Turhan Günay da 9. Kitap Günlerinin onur konuğu olarak ödül aldı. Yayıncılık Oyun Ödülü alan ve 7 aydır cezaevinde tutuklu bulunan  Günay’a ödülü gıyaben verilecek.

Birçok Sanatçı ve Yazar Katılacak

3-11 Haziran tarihleri arasında Fatih Portakal, İrfan Değirmenci, Enis Batur, Ataol Behramoğlu, Sunay Akın, Mert Fırat ve Özgür Mumcu gibi sanatçı ve felsefecilerin de katılım sağlayacağı kitap günlerinde, kitapseverler indirimli olarak kitap satın alma şansına erişecek.

Bu yıl 16 STK, 180 yayınevi, 28 yazar ve 835 sanatçı etkinlikte çeşitli zaman dilimlerinde konuşma yapacak, imza günü düzenleyecek. Kadıköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte ayrıca çizgi roman ödülü alacak olan Suat Yalaz’a ödülü de takdim edilecek.

Kadıköy Garında düzenlenecek olan 9. Kitap Günleri Cumartesi gününden itibaren ziyarete açılacak ve birçok yayınevinin indirimli kitapları satın alınabilecek. Geçtiğimiz yıl etkinliği 1 milyondan fazla kişi ziyaret etmişti ve bu sayının Ramazan nedeniyle artması bekleniyor.

  Kitap
Leave a comment