15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018
  • Ev
  • Karga
  • Hyundai Çift Katlı Asansör Üretti

Hyundai Çift Katlı Asansör Üretti

Tarafından Tarih 2 Kasım 2016 0 183 Views

Kore dünyasının öncü teknolojik gelişmelerine imza atan Hyundai, yeni bir proje ile daha tüm dünyaya ismini duyurdu. Çift katlı asansör sistemi sayesinde alt alta yerleştirilmiş kabinler aynı anda hareket etme prensibi ile zaman tasarrufu sağlıyor.

İki ayrı kata aynı anda taşıma hizmeti sağlayacak olan bu yeni çift katlı asansör 2 kata yakın bir taşıma kapasitesi artışı göstermektedir. Zaman konusunda hem beklemeyi engellemekte hem de yolculuk süresini de kısaltıcı bir etki göstermektedir. Double Deck asansör adı ile de bilinen bu yeni sistem aynı zamanda gürültüyü engelleyici bir tasarıma sahip. Kullanılacak olan binanın niteliği ve farklı özelliklerine göre de değişebilen, esnek bir asansör modeli. Yani aynı zamanda akıllı asansör olarak kabul ediliyor.

asansor

Farklı katlarda durulması gereken durumlar için, iki kat arası mesafeyi otomatik olarak ayarlayan çift katlı asansör için konuşma yapan Hyundai Türkiye CEO’su Hakan Ek, yeşil bina projelerinde özellikle kullanımının arttırılacağı bir asansör tipi olmasının üzerini çizdi. Daha az enerji ve maliyet ile daha çok işlev sağlaması amacıyla üretilen bu asansörlerin sağlamlık deneyleri de tamamlandı.

Yakın zamanda hemen hemen her yeni bina içerisinde görülebilecek olan çift katlı asansörün, mevcut binalar içerisinde nasıl uygulanacağı konusu için henüz projede görevli olan mimar ve mühendisler tarafından net bir bilgi verilmedi.

  Karga
Yorum bırak