Friday, July 20, 2018
  • Friday, July 20, 2018

iPhone 6s tercih etmek için 5 sebep

By on 6 Kasım 2015 0 349 Views

Apple‘in son gözdesi İphone 6s tercih etmek için sebepleri sizler için listeledik.

Listemizin başında Yeni iphone 6s in güçlendirilmiş 7000 serisi kasası yer almakta.

  • Daha Güçlü Kasa / Alüminyum 7000 serisi

İphone 6 / 6 Plus ilk çıktığı dönemler bir çok kullanıcısını hayal kırıklığına uğrattı. Bir çok videoda izlediğimiz eğilen kasalar uzun süre Apple a yapıştı kaldı. Bundan dolayı mıdır bilinmez Apple , yeni 6s ve 6s Plus modellerinde alışılagelmiş kasayı değiştirerek Alüminyum 7000 serisi kasa kullandı. Bir çok video ve drop testlerde görebileceğimiz gibi yeni kasalı Apple eğilme ve bükülmelere karşı daha dayanıklı. Ancak dayanıklı olması cihazı tamamen korumuyor. Öneri olarak cam kısmına kırılmaz ekran koruma , arka kısmına da sağlam korunaklı kılıflardan takmanızı öneriyoruz.

 

  • Daha Kaliteli Kamera

Yeni iphone 6s/6s Plus  12 megapixel arka , 5 megapiksel  çözünürlüğünde ön kamera kullanmakta. Ayrıca arka kamera 4 K video çekimini de destekliyor. Kamera özelliğinde dikkat çeken bir detay olarak belirtelim ki ois ( optik görüntü stabilizasyonu )sadece iphone 6s Plus modelinde yer almaktadır.

  • Daha Güçlü İşlemci

İphone 6 / 6 plus modellerinde A8 işlemci kullanılırken yeni iphone 6s / 6s plus modelinde A9 işlemciye yer verildi. Yeni işlemci eski işlemciye nazaran % 70 dolaylarında daha iyi bir performans sergiliyor. Yeni iphone 6s / 6s plus’ı kullanmaya başladığınızda bir önceki iphone modelleri gözünüze daha yavaş gelecektir.

  • Daha Uzun Ömürlü Batarya

Apple’ın , Plus modellerinde öne çıkardığı özelliklerden biri de yüksek mAH’li bataryalar kullanması oluyor. İos her ne kadar stabil çalışırsa çalışsın pil ömründen ciddi anlamda kısıtlamalara gidiyor. Kullanıcı deneyimlerine baktığımızda iphone 6 / 6s in bataryası iphone 6 Plus / 6s Plus lara göre daha çabuk bitiyor. Eğer pil sizin için listemizin en başında geliyorsa mutlaka iphone 6 Plus / 6s Plus modellerinden birini seçmelisiniz.

  • Havalı 3d Teknolojisine Sahip Ekran

Belki de en büyük farklılık listemizin en sonunda yer alıyor. Kimi kullanıcılar için mükemmel olan bu özellik kimi kullanıcılar tarafından da gereksiz bulunuyor. Apple her cihazında bildiğiniz üzere Retina ekran kullanıyor ve bu ekranın en büyük özelliği gerçeğe en yakın renkler göstermesi. Donanımsal bir özellik barındıran 3d Touch desteğine bir göz atın deriz. Keza zaten oldukça hızlı olan ios işletim sistemi bir de iconlarına kısa yol eklediğinde bizce tadından yenmez olmuş.

 

 

 

Leave a comment