Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

İş Bankası’ndan Karneni Getir Kitabını Al

By Karga on 26 Mayıs 2017
0 94 Views

İş Bankası’ndan Karneni Getir Kitabını Al

İş Bankası, 2008 yılından beri düzenlediği karneni göster kitabını al kampanyası kapsamında ilk ve ortaokul öğrencilerini sevindirecek. Ücretsiz 1 milyon kitap dağıtacak olan İş Bankası, bu yıl 10. kez düzenlenecek olan etkinlik kapsamında Astronotlar Üşür Mü? Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı ücretsiz olarak verilecek.

Bilim dünyasıyla ilgili olan kitap, çocukların hayal güçlerini ve geleceğe dair düşüncelerini geliştirmek adına mesajlar içeriyor. Bilime ilgi duyan küçüklerin hoşuna gidecek olan bu hikaye sayesinde öğrenciler hem öğrenecek hem de hayal güçlerini geliştirecek. Kitabın yazarı ise Çağlar Sunay ve bilim dünyasından ilgi çekici hikayeler öğrenecekler.

Okuma Alışkanlığını Arttırmak En Büyük Hedef

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali kampanyayla ilgili konuşmasında, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak, bu konuda katkı sağlamak gibi hedeflerinin öncelikli olduğunu ifade etti.

“Bu yıl öğrencilerimize verdiğimiz kitap, bitkiler, DNA, insan vücudu ve uzay gibi konular hakkında dikkat çekici bilgiler sunacak.

Önceki Yıllarda Birçok Klasik Kitap Verilmişti

2008 yılında Alice Harikalar Diyarında ile başlayan ücretsiz kitap kampanyasında milyonlarca çocuk ilk kitaplarına sahip olmanın heyecanını yaşamıştı.

Daha sonra Aziz Nesin, Sait Faik ve modern yazarların kitapları da verilmişti. İş Bankası yurtdışındaki şubelerinde de çocuklara ücretsiz dağıttığı kitapları veriyor. Bu yıl görme engelli çocuklar da düşünerek, özel kitaplar da verilecek.

  Kitap
Leave a comment