Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

İstanbul Kırmızısı 3 Martta Vizyonda

By on 29 Ocak 2017 0 71 Views

Ferzan Özpetek imzalı İstanbul Kırmızısı 3 Martta gösterime girecek. Merakla beklenen ve bir türlü görsel ya da video paylaşımı yapılmayan filmde Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Nejat İşler ve Mehmet Günsür başrolleri paylaşıyor.

Filmde iki aşığı canlandıracak olan Halit Ergenç ve Tuba Büyüküstün dışında Nejat İşler, Serra Yılmaz ve Mehmet Günsür gibi oyuncular da var. Geçtiğimiz gün ilk fragmanı yayınlanan filmin senaryosunu da Ferzan Özpetek yazdı. İzleyicinin merakla beklediği film Mart ayının ilk haftası gösterime girecek.

Filmin Konusu

Filmin konusu, Ferzan Özpetek’in kendi kitabından uyarlama yaptığı bir aşk hikayesini anlatan İstanbul Kırmızısı bir uyarlama. Travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş olan (Halit Ergenç) Orhan’ın Londra’da editörlük yapması nedeniyle bir iş teklifi alması sonucu yeniden İstanbul’a dönmesi konu edinir.

Ünlü yönetmen (Mehmet Günsür) Deniz Soysal’ın da İstanbul’dan annesini taşımak ve yeni filmi için hazırlık yapmak istediği bir dönemde, yazdığı kitabın editörlüğünü Orhan’ın yapmasını istemesi ikilinin yollarını kesiştirir. Uzun bir iletişim sonrası ikili İstanbul’da buluşur ama Deniz aniden ortadan kaybolur.

Bu kayboluş Orhan ve Neval (Tuba Büyüküstün)’in yollarını kesiştirir ve Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelenen herkes aslında kitabında anlatılanların bir kopyasını yaşamaktadır. Deniz’in kayboluşu ve gizemli yaşamının sırrını çözmek için bir arada olan ikilinin arasında bir aşk başlar.

 

Leave a comment