Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018
  • Home
  • Karga
  • İstanbul Kültür Sanat Festivali Başladı

İstanbul Kültür Sanat Festivali Başladı

By Karga on 30 Mayıs 2017
0 46 Views

İstanbul Kültür Sanat Festivali Başladı

İstanbul Kültür Sanat Festivali, 600’den fazla yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla “Sıradışı” temasında başladı.

İKSV tarafından düzenlenen ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen açılış töreninde çok sayıda sanatsever katıldı. Törende konuşan Bülent Eczacıbaşı vakıf olarak bu projeyi üstlenmekten memnun olduklarını belirtti.

Etkinlik boyunca birçok sanatçının konser vereceği ve farklı deneyimler yaşatacağı festival 31 Mayısta başlayacak,  21 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Festivale Katılacak Olan Orkestralar

St. Petersburg Rus Oda Filarmonisi başta olmak üzere Viyana Oda Orkestrası gibi dünyaca ünlü gruplar ve sanatçılar konser verecek.

İstanbul’un 15 farklı bölgesinde ağırlanacak olan sanatçılar, festival kapsamında yaşam boyu onur ödülünü alacak olan Philip Glass özel bir törenle ödülünü alacak.

Açılış konserini ise Sascha Goetzel şefliğindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası üstlenecek. Müzik tutkunlarının doyasıya eğleneceği festival etkinliği Ramazan ayında ne yapacağını merak edenler için oldukça ideal bir kültürel etkinlik olacak.

Biletler Biletix’ten Alınabilir

Bilet fiyatları öğrenciler için 45 TL, diğer katılımcılar için de 165 TL olarak değişiyor. Günler öncesinden tükenen biletleri satın almak için acele etmeniz, etkinliği kaçırmamanız açısından oldukça önemli bir detay.

Program ve sanatçılarla ilgili detaylı bilgileri resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz ve etkinliğe katılmak istediğiniz konserin biletlerini de Biletix sisteminden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

  Karga
Leave a comment