20 Ağustos 2018
  • 20 Ağustos 2018
  • Ev
  • Karga
  • İzleyebileceğiniz 5 farklı yabancı dizi

İzleyebileceğiniz 5 farklı yabancı dizi

Tarafından Tarih 18 Mayıs 2016 0 464 Views

Aynı dizileri izlemekten sıkılanlar için farklı konuları ile izleyebileceğiniz bir kaç dizi önerimiz.

Ülkemizde yabancı diziler oldukça ilgi görmekte fakat aynı dizileri tekrar tekrar izlemek yerine farklı diziler isteyenlere özel bir liste hazırladık.

Popüler dizileri izlemekten sıkılanlar için işte farklı konuları ve ilgi çeken hikayeleri ile farklı diziler listemiz;

1) The 100

Dünya üzerinden 97 yıl önce yaşanmış bir nükleer kıyamet olarak adlandırılan olay üzerine dünya da yaşam yok olmuştur. Bu sırada 12 uluslararası uzay istasyonunda bulunan 400 kişi bu felaketten kurtulan tek insan topluluğudur. Bu 400 kişi üçüncü nesilden sonra 4000 kişi olur ve tüm istasyonlar dolmaya başlar. Gittikçe artacak nüfusu kontrol etmek için çok sıkı kurallar  ve büyük ceza yöntemleri uygulanır. İdam cezası bunlardan biridir.

Grup liderleri geleceklerini korumak için bir araya gelirler ve 100 genç mahkumu yaşanabilir olup olmadığını test etmek için gizlice Dünya’ya sürgün ederler. İnsanlar son yüzyıl içinde ilk kez Dünya’ya geri dönüyorlardır. Dizi Kass Morgan’ın The Hundred isimli kitap serisine dayanmaktadır.

2) NEW GİRL

Tür: Komedi

Konusu: New Girl, genç kadrosuyla taze ve çirkin modern kadın/erkek ilişkisi görüntüsünü içeren Liz Meriwether (No Strings Attached)’den yeni komedi dizisi.

3) THE FOSTERS

Tür: Dram

Konusu: Lezbiyen bir çift ve onların hem evlat edinmiş hem de öz çocuklarından oluşan ailesinin hikayesini anlatan The Fosters’ta işler oldukça karışık; bu ailede 2 anne var, hem öz hem üvey çocuklar var hem de aile üyeleri farklı ırklardan!

4) Once Upon a Time

Tür: Macera, Fantastik, Romantik

Konusu: Hepsi sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar… Ya da herkesin bu cümleye inanması sağlandı. Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor. Henry şimdi 10 yaşında ve Emma’nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma’nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens’in kızı olduğunu inanıyor. Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı’nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır. Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke’a götürür fakat Henry’nin durumuna endişelendiğini için bir süre orada kalmaya karar verir.

5) The Librarians

Tür: Macera,

Konusu: Amerikanın TNT kanalı için çevrilen ve ülkemizde de televizyonlarda gösterilen, başrolünde Noah Wyle‘ın oynadığı TV Filmleri “The Librarian” üçlemesinin devamı olan bir tv dizisi
yapıldı. TNT kanalında yayınlanacak ve şimdiden 10 bölüm sipariş almış olan dizi 7 Aralık’ta başlayacak. The Librarians isimli yeni dizinin yıldız oyuncuları arasında, filmde de aynı rolü (Flynn Carsen) üstlenmiş olan Noah Wyle, Rebecca Romijn, Christian Kane (Leverage), Lindy Booth (Dawn of the Dead), John Kim (Neighbors), ve John Larroquette (Night Court) yer alacak. Filmdeki çekirdek oyuncu kadrosuna ek olarak yeni oyuncuların da eklendiği dizide, X-Men filmlerinden severek izlediğimiz “Mystique” rolünü oynayan Rebecca Romijn, Noah Wyle ile başrolü paylaşacak. Yapımcıları arasında, Leverage dizisinin de yapımcısı olan Dean Devlin bulunmaktadır.

  Karga
Yorum bırak