İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jackie, İKSV Kapsamında Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfının düzenlediği İKSV galaları kapsamında City’S Nişantaşı AVM’de gösterime giren ve John Kennedy’nin eşi Jacqueline Kennedy’nin hayatını anlatan film Jackie, izleyicilerden tam not aldı.

Film Ekiminden beri birçok filmi sanatseverlerle buluşturan İKSV, ilk olarak Woody Allen’in Cafe Society filmiyle başlattıkları gala gösterimlerinin devam edeceğini belirtti. Film Festivallerinin arasındaki zaman diliminde birçok filmin gösterime girdiğini ama bu filmleri izleyicilere sunamadıklarını belirten İstanbul Film Festivali direktörü Kerem Ayan, izleyicileri sürpriz filmlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Birbirinden farklı kategorilerdeki filmlerin gösterildiği süre boyunca birçok sinemasever festival heyecanını tüm yıl boyunca yaşamaya devam etti ve arada gösterime giren filmler de izleyiciyle buluştu.

Daha Önceki Filmlerin Hepsi Beğenildi

İKSV galalarında Junun, Nick Cave The Bad Seeds, One More Yime With Felling belgeseli, La La Land filmi ve Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları da izleyicilerle buluşmuştu.

Jackie filmi ise, Natalie Portman’ın performansıyla göz doldururken Venedik Film Festivalinde de en iyi senaryo ödülünü kazandı. 20 Ocakta vizyona girecek olan filmde, Jacqueline Kennedy’nin eşinin suikasta uğramasından 1 hafta sonra LIFE dergisine verdiği röportaj kaynak alınmış.

Filmde First Lady olarak ve acılı bir eş olarak olaylar arasında sıkışan Kennedy’nin dram-biyografi şeklinde hikayesi anlatılıyor. Filmde başkan Kennedy’i Caspar Phillipson, başkanın kardeşini ise Peter Sarsgaard canlandırıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın