Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı Filminden İlk Fragman!

By on 22 Ekim 2016 0 112 Views

Disney’in büyük başarı ile başlattığı ve Johnny Depp sayesinde göklere çıkardığı Karayip Korsanları serisini en son deniz kızlarından fazlası ile etkilenmiş ama Will Turner’ın eksikliğiyle üzülmüş bir şekilde bırakmıştık.

En son dünya korsanlar için daha küçük bir hal almaya başlamıştı biliyorsunuz ama bu dünyaya dair henüz görmediğimiz çok fazla hikâye ve mekân var çünkü bu filmlerin esinlendiği fikirler ve kişiler sıfırdan uydurma değil. Filmin adı bile zaten var olan bir korsan deyişi ki ilk film de bu sözü dediğine mutlaka dikkat etmişsinizdir. Özellikle İngilizlerin korsanları denizde rahat bırakmadıklarını filmde bolca izlemiştik. Hala da ileri gitmeye devam ediyorlar ama anladığımız kadarıyla bu ölü adamlar hikâye anlatmaz sözündeki ölü adamların gerçek olduğunu anladığımız anlardan biri burası ve Salazar da onların kaptanı olsa gerek.

Davy jones’un temsil ettiği ve uyguladığı ölüm şekli tam olarak bir ölüm değildi çünkü onun işi daha çok öbür dünyaya göndermekti. Salazar zaten ölü biri ve muhtemelen son kalan kişide o olmak istiyor. İngilizler tarafından inatla aranmaya devam eden jack Salazar’ın da canını sıkmış ki Salazar tutsak ettiği genci ona bir mesaj iletmesi için canlı tutuyor.

 

Kısaca Filmin Özeti Şöyledir;

Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanmasından  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Film 2017/Mayıs ayında vizyonda olacaktır.

Leave a comment