Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

Kadınlara Destek Tara Kitaptan

by by Mar 11, 2017 0

Kadınlara Destek Tara Kitaptan

Tara Kitap’ın kurucusu olan Selcen Gür, uzun yıllardır kadınların sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesi adına yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Aile içi şiddet konusunda birçok projede aktif olarak görev alan Gür, son olarak 8 Mart için ücretsiz olarak gerçek hikayelerden derlenen öykülerin yer aldığı bir kitap yayınladı. Bazı yazarların…

Read More

Kadınlarda Yaygın Görülen Kişilik Tipleri Nelerdir?

by by Kas 18, 2016 0 In KadınNedir ?

Kadınlarda görülen yaygın kişilik tiplerini sizler için listeledik! Kadınlarda görülen kişilik tipleri nelerdir ve bu kişilik tipleri ne anlama geliyor açıklayalım.

Birey hangi kişilik tipine dâhilse o tipin özelliklerini sergiler. Kişilik ‘’alloplastik uyum’’ olarak da adlandırılır. Psikolojik araştırma sonuçlarına göre bazı özellikler kadınlarda erkeklere nazaran daha sıklıkla görülür. Erkeklerden çok kadınlarda görülen kişilik tipleri şunlardır:

1)…

Read More

Kadınların bir kaç tuhaf hâli

by by Kas 26, 2015 0 In Kadın

Hayatımızda önemli yeri olan kadınların en tuhaf hallerini merak ettiniz mi hiç ? Peki bir kadın nasıl tuhaf olabilir ki ? Neler yapar buyrun bakalım:

Ayna karşısında ilgin makyaj denemeleri: Kadınların en çok yaptıkalrı tuhaflıkların başında gelir. Genelde evde tek başına iken ayna karşısına geçerler ve ilginç makyaj denemeleri yaparlar. Ama asla bu makyajla dışarı…

Read More

Ünlü kadın ressamımız; Hale Asaf kimdir ?

by by Kas 26, 2015 0 In KadınManşetSanat

Hale Asaf, kısacık hayatında bir yandan hastalıklarla uğraşmış, bir yandan ise resim tutkusu ile İstanbul ve Avrupa arasında gidip gelmiş kadın ressamımızdır. Aynı zamanda mihri müşvik’ in de ( ilk türk kadın ressam) yeğeniydi.

Hale ( Salih ) Asaf doğum: 1905 Kadıköy, İstanbul ölüm: 1938 paris montparnasse, cumhuriyet zamanında yaşamış ilk türk kadın ressamımız.

Read More