Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

STEGANOGRAFİ NEDİR? STEGANOGRAFİK MESAJLAŞMA YÖNTEMİ

by by Ara 29, 2016 0 In Nedir ?

Gördüğümüz resimde, duyduğumuz şarkıda fark edemeyeceğimiz bilgilerin saklanabileceğini biliyor muydunuz? Bu veri gizleme biliminin adı Steganografi olarak bilinir. Peki, Steganografi nedir?

Gördüğümüz resimde, duyduğumuz şarkıda fark edemeyeceğimiz bilgilerin saklanabileceğini biliyor muydunuz? Bu veri gizleme biliminin adı Steganografi olarak bilinir. Peki, Steganografi nedir? Diye sorarsanız. Steganografi, iletilmek istenen bir gizli bilginin herhangi bir ortam vasıtasıyla şifreli…

Read More

Kadınlarda Yaygın Görülen Kişilik Tipleri Nelerdir?

by by Kas 18, 2016 0 In KadınNedir ?

Kadınlarda görülen yaygın kişilik tiplerini sizler için listeledik! Kadınlarda görülen kişilik tipleri nelerdir ve bu kişilik tipleri ne anlama geliyor açıklayalım.

Birey hangi kişilik tipine dâhilse o tipin özelliklerini sergiler. Kişilik ‘’alloplastik uyum’’ olarak da adlandırılır. Psikolojik araştırma sonuçlarına göre bazı özellikler kadınlarda erkeklere nazaran daha sıklıkla görülür. Erkeklerden çok kadınlarda görülen kişilik tipleri şunlardır:

1)…

Read More

Kişilik Bölünmesi (Çoğul Kişilik) Nasıl Gerçekleşir?

by by Eki 31, 2016 0 In Nedir ?

Kişilik bölünmesi nasıl karakterize olur? Kişilik bölünmesinin işleyişi nasıldır, neden en çok çocukları etkisi altına alır? Gözlenen semptomlar nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

“Disosiyatif kimlik bozukluğu” olarak da adlandırılan kişilik bölünmesi, çeşitli türlerde gözlenebilmektedir. Bu psikolojik hastalığın tanısının konduğu kişilerde, birbirinden bağımsız davranan birden fazla kişilik gün yüzüne çıkmaktadır. Özellikle 10 yaş altı çocuklarda cinsel…

Read More

Android Cihazlar İçin Antivirüs Uygulaması Gerekli midir?

by by Mar 10, 2016 0 In Nedir ?Sosyal Karga

Şüphesi bilgisayarlarımız için koruma şart bir durumda. Zararlı yazılımlar özellikle tarayıcılar üzerinden bilgisayarımızı ele geçirmeyi hedeflerken kullandığımız kapsamlı veya değil koruyucu yazılımlar işlerini gayet iyi yapıyor. Peki iş telefonlarımıza gelince? Özet olarak evet telefonlarımızda bile antivürüs koruması gerekli!

Yapılan araştırmalar virüs piyasasının yönünü artık akıllı cihazlara çevirmiş olduğunu görüyoruz.

Özellikle Play Store, İOS’A göre bu konularda biraz daha gevşek….

Read More

Grafoloji Nedir?

by by Şub 27, 2016 0

Grafoloji aslında Amerikan seri katil filmlerini izleyen herkesin bildiği bir alandır. Filmlerdeki ya da romanlardaki cinayet detektifleri, cinayetleri işleyen psikopatın karakter analizini çıkarmak için katil tarafından gönderilmiş el yazısı mektupları ya da katile ait olduğu düşünülen günlük gibi diğer yazılı kaynakları inceler.

Grafoloji uzmanları kişilerin el yazılarını inceleyerek kişinin karakterini büyük oranda tahlil edebilirler. İlk…

Read More