Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

Morgan Freeman ve en iyi sinema filmleri

by by Eyl 10, 2017 0 In DiziKargaSanatSinema

Ünlü oyuncu Morgan Freeman pek çok farklı film ve dizide rol almıştır. Oyunculuğunun yanı sıra ses sanatçısı ve yönetmende olan isim rol aldığı filmler ile ödül almaya da hak kazanmıştır. Rol aldığı en iyi filmler arasında çok sayıda farklı film seçeneği bulunmaktadır.

Esaretin Bedeli

Ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın yer aldığı filmlerden biridir. Genç ve başarılı…

Read More

En efsane filmlerin unutulmaz film müzikleri

by by Eyl 7, 2017 0 In DiziKargaMüzikSanatSinema

Gerçek hikayelerden esinlenenlerden tutunda sadece yer aldığı film için yazılmış en unutulmaz film müziklerini sizler için listedik!  Bu unutulmaz film müzikleri ile unutamadığınız filmlerden kareler canlanacak gözlerinizin önünde!

Bu listemiz tamamen tarafımca hazırlanmış olup, sadece şahsı fikirlerimize dayanmaktadır. Sizler de en iyi film müzikleri listemize eklemek için yorum yazabilirsiniz.

  • JAMES BOND 007

İlk film müziğimiz hemen…

Read More

Türkiye’nin en eski sinemaları ve ilk sineması

by by Ağu 27, 2017 0 In DiziSinemaTarih

Birçok kişinin en önemli kültür sanat faaliyetlerinden biri kuşkusuz sinemadır. Çok eski dönemlerden bu yana varlığını sürdüren sinemalar Türkiye’de de ilk zamanlarını İstanbul’da yaşamıştır denebilir. İstanbul’daki sinemaların en eskilerden olması da bunun bir göstergesidir.

Türkiye’nin En Eski Sinemaları

İstanbul dışındaki illerde yer alan eski sinema salonları şöyle sıralanabilir:

Angelina Jolie En İyi Filmleri

by by Ağu 21, 2017 0 In Dizi

Dünyaca ünlü güzel yıldız Angelina Jolie en iyi filmleri denildiğinde karşımıza çıkan filmler ve konuları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

 

En İyi Filmi Sahtekar

 

Tüm dünyanın kabul ettiği en iyi filmi kuşku yok ki, Sahtekar. Başrollerini John Malkovich ile paylaştığı filmin yönetmenliğini ise, Clint Eastwood yapmıştır. Gerçek oğlunu bulmaya çalışan bir annenin bu sırada çekmiş olduğu…

Read More

2016 YILININ EN İYİ SİNEMA FİLMLERİ

by by Ara 20, 2016 0 In DiziManşetSanatSinema

Sinema sektörünün yön belirleyici kaynaklarından yaptığım araştırma ile 2016 yılının en iyi sinema filmleri listesine bir de benim açımdan bakın!

Diriliş

Leonardo DiCaprio’nun başrolünde olduğu Diriliş sinema filmi 22 Ocak 2016’da vizyona girdi. Film Oscar ödülü kazanmamasıyla ünlü olan Leonardo DiCaprio’ya En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazandırdı. Filmin kısaca konusunda bahsetmek gerekirse; Hugh Glass hayvanları…

Read More