Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Kosova’da Türk Cazı Esintisi

By Karga on 28 Mayıs 2017
0 48 Views

Kosova’da Türk Cazı Esintisi

Kosova’da Türk Cazı haftası düzenlendi ve izleyicilerin kukalarının pası silindi. Her paçadan sonra büyük beğeni kazanan performanslar ayakta alkışlandı. Priştine Yunus Emre Enstitüsünün organizasyonu ve TC Priştine büyükelçiliğinin desteği ile Priştine ve Prizren kentlerinde gerçekleşen etkinlikler kapsamında caz sanatçısı Senay Lambaoğlu ve ekibi konser verdi. Sanatçı, müziğin evrensel olduğunu ama burada Türkçe sanat yaptığı için memnun olduğunu söyleyerek duygu dolu anlar yaşadı.

Anadolu Ezgileri Cazlandı

Organizasyonun ikinci haftasında da Anadolu ezgilerini cazla buluşturan Authenic Anatolian Protect sahne aldı.

İzleyicilere unutulmaz anlar yaşatan grup, Xhemajli Berisha Kültür Evi’nde birçok şarkıyı kendilerine has yorumlarıyla seslendirdiler. Dünyaca ünlü grup da büyük beğeni kazandı ve ayakta alkışlanmaları dakikalar sürdü.

Son konseri ise Merih Aşkın verdi. Sanatçı üstün performansıyla dakikalarca alkışlandı ve kapanış konserini de yapmış oldu.

Caz Müziğin Keyfi Artıyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul da caz müziğin notalarına hayat veren etkinlikler gerçekleşti. Şiir ile buluşan caz müziği, usta yorumcuların da katkılarıyla Pera Palas’ta farklı bir ambiyans yarattı.

Samimi bir albüm yaratan sanatçılar arasında Selçuk Yöntem, Aykut Gürel gibi usta isimler yer aldı. Şiir ve jazz duygusunu birleştiren bu kombinasyon katılımcılar tarafından büyük bir beğeni kazandı ve albüm yoğun ilgi gördü.

Tüm müzik marketlerden temin edilebilen albüm, Türkiye’deki illerden biri olarak lanse edildi.

  Müzik
Leave a comment