Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

LG V10 detaylı incelemesi

By on 6 Kasım 2015 0 556 Views

Teknoloji devi firmalardan biri olan Lg , yeni çıkartacağı v10 ile ilgili özellikleri basına sızdırdı. Bizde yeni Lg v10 a bir göz atalım dedik.

  • Çift Ekran Teknolojisi

Lg , tüm kullanıcıları şaşırtan yeni bir teknolojiye imza attı. Bu teknolojinin ismi Çift Ekran. Gelin bu yeni ekran teknolojisine yakından bakalım.

5.7” büyüklüğündeki ekran QuadHD çözünürlüğün yanı sıra 513 ppi değeriyle geliyor. 2. Ekran ise 2.1” büyüklüğünde ve 1040 x 160 piksellik çözünürlüğe sahip.

Lg v10 un ana ekranının üzerinde bulunan 2.1 inç büyüklündeki 2. Ekran cihazın üretkenliğini gösterecek şekilde sürekli çalışır halde bırakılabiliyor. Bu ekranın pili hemen hemen hiç etkilememesi iyi bir haber. Ana ekran kapalıyken 2. Ekran hava durumunu , tarih+saati , pil durumunu gösterebilecek şekilde ayarlanabilmekte. Ana ekran açıldığında da 2. Ekran çok kullanılan uygulamaların kısa yollarına yer veriyor. Tıpkı Samsung’un Edge modellerinde ki Edge ekranı gibi düşünebiliriz. Ayrıca video film vs izlediğimizde 2. Ekran size gelen aramaları ve mesajları gösterebiliyor. Bu belki de en güzel özelliklerinden bir tanesi.

  • Çift Selfie Kamerası

Telefonun arka kamerası 16 mp çözünürlüğüne sahip. Ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlüğünde.

Öncelikle selfie modunda fotoğraf çekmeyen kalmadı diyebiliriz. Akıllı telefonlar genelde arka kameraya önem verirler ancak Selfie furyasından sonra taşlar yerinden oynadı. Yeni Lg v10 modelinde önde 2 adet kameraya yer veriyor. Bunun en büyük sebebi ise , hem geniş açılı selfie çekmeye imkan yaratmak hem de çekim esnasında oluşan titreşim , sarsıntı olasılığını ortadan kaldırmak.

  • Hızlı Şarj Özelliği

Hızlı şarj özelliğinin öncüsü olan Samsung bu konuda başarıları yakaladı ve kullanıcıları sevindirdi. Samsung s6 ve sonrası 30 dakika da %50 şarj olurken Lg v10 , 40 dakika da %50 şarj olmakta. 3000 mAH lık bir  batarya kullanan cihazın arka kapağı açılabiliyor ve hafıza kartı takılabiliyor.

  • Müzik ve Ses

Lg , V10 modelini gelişmiş bir multimedya telefonu olarak tasarladı. Samsung’un Note5 ve S6 Edge Plus da yer verdiği ses teknolojisine Lg ,v10 modelinde 32 bit Hi-Fi Dac ile çalışıyor.

 

Leave a comment