24 Eylül 2018
  • 24 Eylül 2018
  • Ev
  • Karga
  • Linkin Park Vokalisti Ölü Bulundu

Linkin Park Vokalisti Ölü Bulundu

Tarafından Karga Tarih 21 Temmuz 2017
0 133 Views

Linkin Park Vokalisti Ölü Bulundu

Dünyaca ünlü nu-metal grubu Linkin Park’ın vokali olan 41 yaşındaki Chester Bennington Los Angeles’taki evinde kendini astı.

Sabah saatlerinde yakınları tarafından bulunan 41 yaşındaki Bennington, uyuşturucu ve alkol bağımlısıydı. Uzun yıllar tedavi gören Bennington, kendini tavana asarak intihar etti. Müzik dünyasını şoka uğratan bu haber, 41 yaşındaki sanatçının hayranlarını yasa boğdu.

6 çocuğu bulunan Bennington, Türkiye’de de sahne almıştı ve konserin sonunda Türk bayrağıyla sahneye çıktı. Dünyanın en önemli gruplarından biri olan Linkin Park ailesi de durum karşısında henüz bir açıklama yapmadı.

Olayın intihar mı yoksa intihar süsü verilmiş bir cinayet mi olduğu konusunda araştırma yapan yetkililer, Perşembe sabahı saat 9 civarında Kaliforniya’daki evinde ölü bulunan sanatçının öldürüldüğü şüphesi de yakınları tarafından konuşuluyor.

Chester Bennington Kimdir?

1976 yılında Phoenix’te dünyaya gelen Chester Bennington, çocuk yaşlardan itibaren eroin ve metamfetamin bağımlılığı ile mücadele içindeydi.

Zaman zaman tedavi gören ama yine bu meretin pençesine düşen ünlü sanatçı, gençliğini anne ve babasının boşanması ve bağımlılıklarından kurtulma çalışmaları ile geçirdi. Daha sonra çeşitli yerel gruplarla sahne almaya başlayan Chester, Linkin Park’a dahil oldu ve tüm dünyaca tanınmaya başladı.

Birçok farklı ülkede konserler veren grup, dünyanın sayılı metal gruplarından biri haline geldi. Ülkemizde de 2009 yılında konser veren grup, çok sevilmişti.

  Karga
Yorum bırak