Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

Liseler Arası Şiir ve Deneme Yarışması

By on 27 Ocak 2017 2 232 Views

15 Temmuz anısına düzenlenen aktivitelere bir yenisi daha eklendi ve bu yıl ilki düzenlenecek olan Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi temalı şiir ve deneme dalında yarışma düzenlenecek.

 

Turkcell tarafından desteklenen ve birçok kurum ve kuruluşun da işbirliği ile gerçekleşecek olan yarışmada, gençlerin yaratıcılıklarının erken yaştan ortaya çıkması ve gerekli alanlara doğru bir şekilde yönlendirilmeleri sağlanıyor.

Liseliler Destan Yazıyor sloganıyla duyurusu yapılan yarışma, Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılıyor. Her iki dalda da birinci olan öğrenciler, Cumhurbaşkanı ile birlikte yurt dışına katılacaklar.

3 Ayrı Kategori Olacak

Şiir, hikaye ve deneme kategorisinde olacak yarışmaya başvurmak için ve detaylı bilgi edinmek için tded.org.tr adresinden her konuya ulaşabilirsiniz.

Temmuz 2017’de Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ödül töreninde:

  • Birincilere 15 bin TL,
  • İkincilere 10 bin TL,
  • Üçüncülere 5 bin TL,
  • Teşvik ödülü olarak da 1000 TL tutarında ödül dağıtılacak.

Şimdiden öğrenciler hazırlıklara başladı ve www.tded.org.tr/liselilerdestaniyaziyor linkinden diğer hususlar hakkında bilgi edinilebilecek. Ana sponsor olarak Turkcell’in destek verdiği Liseliler Destanı Yazıyor adlı yarışmada kamu kurumları da paydaşlar olarak yer alacak.

Şiir, deneme ve öykü kategorilerinden her biri için genel kompozisyon kurallarına uyulmuş olarak öykü ve denemeler yazılacak, şiirler için ise herhangi bir üst limit söz konusu olmayacak.

2 Comments
Leave a comment