Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Melisa Sözen Uluslararası Oldu

By Karga on 10 Temmuz 2017
0 67 Views

Melisa Sözen Uluslararası Oldu

Cannes, Venedik ve Berlin Film Festivallerinden sonra en prestijli festivallerden biri olan Saraybosna Film Festivali için Melisa Sözen jüri üyesi seçildi.

Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filminde başrol oynayan Melisa Sözen, Meksikalı yönetmen ve yazar Michel Franco başkanlığındaki jüri arasına girdi. 11-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek olan festivalde dünyanın en önemli bağımsız sinemaları yarışacak.

Jüri Başkanı olarak Meksikalı yönetmen ve yazar Michel Franco’nun yanı sıra Bosna-Hersek, Birleşik Krallık, Katar ve Türkiye’den katılan tanınmış jüri üyeleri bulunmaktadır.

Melisa Sözen Kimdir?

1985 İstanbul doğumlu olan Melisa Sözen, bale hayatıyla başladığı müzikal hayatında Yedi Kocalı Hürmüz ile sahneye çıktı.

Nilgün Belgün ve Levent Özdilek ile Kadınlar Kulübü isimli bir TV dizisinde oynayan Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi mezunudur. Çağan Irmak ile tanışmasının sonrasında daha popüler hale geldi ve birçok kişi tarafından tanındı.

Kariyerinin mihenk taşı, Çemberimde Gül Oya dizisi olmuştur. Daha sonra Bir Bulut Olsam dizisiyle geniş kitleler tarafından tanınma imkanına kavuştu. Birçok sinema ve dizide oynayan Melisa Sözen son olarak konuk oyuncu olarak Hayat Şarkısı isimli dizide yer almıştı.

Kendisi gibi oyuncu olan Alican Yücesoy ile evlenen ama 5 ay sonra boşanan oyuncu, daha sonra pek fazla dizide görülmemiştir. Uluslararası jüri üyesi seçilmesi ise kendisine bile sürpriz olmuş olan oyuncu, önümüzdeki sezon ekranlara döneceğinin sinyalini vermişti.

 

  Karga
Leave a comment