Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

Microsoft’tan Güvenlik Atağı

By Karga on 12 Haziran 2017
0 56 Views

Microsoft’tan Güvenlik Atağı

Geçtiğimiz günlerde güvenlik Hexadite yapay zeka entegresi yapan Microsoft, güvenlik konusunda bir adım attı. İki şirketin yaptığı anlaşmada, Windows 10 müşterilerinin ileri düzey saldırılara maruz kalmaması için bir yazılım geliştirildi.

Windows Defender sistemi üzerine kurulacak olan Hexadite teknolojisi, uç nokta güvenliği iyileştirmek için 2 milyondan fazla cihazı koruyacak. Uç nokta güvenlik sistemiyle birlikte koruma sağlayan sistem, mevcut yeteneklerin zenginleştirilmesi için kullanılacak.

Teknolojiyi Satın Almayı Tercih Ediyorlar

Teknolojik açıdan kendilerini geliştirmek yerine satın alma yaparak güvenlik açıklarını minimuma indirmeye yarayacak. Kurumsal şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen güvenlik zafiyetlerinin geliştirilmesi, birçok satın almayı da beraberinde getirecek.

Böylece küresel bir düzenleme yapılarak Cenevre Sözleşmesi ile siber güvenliğin daha üst düzeyde kontrol edilmesi sağlanacak.

Yapay Zeka Bir Üst Seviyeye Çıkacak

Şirketin otomatik yanıtlayıcı sistemi, birkaç dakika içinde basit sorunları tespit edip çözebiliyor. Ancak diğer seçenekler söz konusu olduğunda, saldırılara her zaman açık bir hale geliyor. Dünya genelinde bulunan bir beceri sıkıntısı Windows sisteminde de var ve bunu çözmek için AR-GE ekibi yerine daha hazır çözümler arayışı son yıllarda dikkat çekiyor.

Hexadite, IDT, Nuance ve Telit şirketlerine de hizmet veriyor. Office 365 de dahil olmak üzere birçok bulut sistemine destek veren firma, özellikle güncellemeler sonrası sistemde yaşanan aksamaların da önüne geçecek bir teknolojiye sahip olacak.

 

Leave a comment