16 Kasım 2018
  • 16 Kasım 2018

Morgan Freeman ve en iyi sinema filmleri

Tarafından Karga Tarih 11 Ağustos 2018
0 1687 Views

Ünlü oyuncu Morgan Freeman pek çok farklı film ve dizide rol almıştır. Oyunculuğunun yanı sıra ses sanatçısı ve yönetmende olan isim rol aldığı filmler ile ödül almaya da hak kazanmıştır. Rol aldığı en iyi filmler arasında çok sayıda farklı film seçeneği bulunmaktadır.

Esaretin Bedeli

Ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın yer aldığı filmlerden biridir. Genç ve başarılı bir banker olan Andy karısını ve aynı zamanda karısını sevgilisini öldürmek suçuna yargılanmaktadır. Bu durum üzerine ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Hapishanede işkence, dayak, tecavüz gibi pek çok farklı durum söz konusu olmaktadır. Ancak Andy hayata bağlı ve iyimser tavırlarıyla etrafındaki kişileri etkilemeyi başarmaktadır.

Yedi

Vizyona girdiğinden büyük ilgi gören Morgan Freeman filmleri arasında yer alan film seçenekleri arasında yer almaktadır. Yedi ölümcül günah işleyen kişileri kendi yöntemiyle öldürmekte olan bir seri katilin hikayesini anlatmaktadır. Hristiyanlık inancına göre yedi ölümcül günah açgözlülük, kıskançlık, şehvet düşkünlüğü, yıkıcılık, oburluk ve tembelliktir. Bu günahları işleyenlerin sonu seriyi katil tarafından ölüm olmaktadır. Yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören filmde iki polis dedektifi bu seriyi katili yakalamak için peşindedir.

Şimdi Ya Da Asla

İki ayrı hayatın bir hastalığın pençesinde vermiş olduğu savaş konu almaktadır. Hastane odasında gazel mücadelesi vermekte olan iki kişinin ortak noktaları onların bir araya gelmesine yardımcı olur. Hastalıkları nedeniyle durumlarının farkında olan ikili bu durum üzerine hayatta yapmak istediklerini liste haline getirerek yapamadıklarını yapmaya karar verirler.

Batman Başlıyor

Ailesi öldürülmüş olan Bruce Wayne Asya’ya taşınıyor. Ancak Gotham kötü hesapların peşinde olanlar ile kuşatılmış bir yer olarak suç olaylarına yataklık yapmaktadır. Bruce Wayne şehre adaleti getirmek için uğraşmaktadır. Ruhundaki korkuları ortadan kaldırarak huzuru getirmek için elinden geleni yapmaktadır.

Kır Zincirlerini

Bart amcası için her an tetikte olan Danny çocukluğundan itibaren öldürmek için savaşmayı bilmektedir. Bu şekilde yetiştirilmiş olan Danny yasa dışı dönüşlerde yer almaktadır.  10 yaşından itibaren kafası bir şekilde işlemektedir. Artık zincirlerini kırma zamanı gelmiştir.

 

Affedilmeyen

Sadistlik eğilimi olan Little Bill Dagett tavizi olmayan diktatör bir şef olarak küçük bir kasabayı yaşanmaz hale getirmiştir. Getirmiş olduğu adaleti tamamen reddeden silahla bir soyguncu artık sessiz kalmayarak bu duruma karşı intikam alma planları içerisindedir.

 

Milyonluk Bebek

Tüm hayatını dövüşçü yetiştirerek geçirmiş olan Frankie Dunn etmiş olduğu bütün boksörleri her şeyin ötesinde daima kendilerini korumalarını öğretmiştir. Zaman içerisinde kızından ayrı kalmanın acısını dayanamayan ve bu durumu düzeltmek için harekete geçen adamın hikayesini anlatmaktadır.

 

Aman Tanrım

Bruce Nolan tanınmış bir televizyon muhabiridir. Hayatı boyunca istediği şekilde ilerleyerek işlerin yolunda gitmesi sayesinde kendini kaybedip tanrıya isyan etmektedir. Ancak hiç beklemediği anda beklemediği durumlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Sıra dışı olaylar nedeniyle bir gün tanrı ile karşılaşır.

 

Wanted

Babasının kiralık katil olduğunu öğrenmiş olan ve aynı şekilde onun izinden gitmeye karar veren genç Wes mesleğin incelir ve öğrenmeye karar vermiştir. Özellikle oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Morgan Freeman en iyi filmleri arasında yer almaktadır.

Lucy

Tayvan’ın başkenti suça batmış yeraltı dünyası ile yönetilmektedir. Eğlenmekten hoşlanan sıradan bir hayat sürmekte olan  Lucy bir süre takıldığı Richard nedeniyle azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içerisine düşer. Kurye olarak görev alması için vücuduna yerleştirilmiş olan sentetik uyuşturucunun vücuduna karışmasını üzerini insanüstü yetenekler kazanmaya başlar. Bütün algıları sonuna kadar açılmıştır ve bu durumu kötülere karşı kullanmaya karar verir.

https://www.youtube.com/watch?v=gBkITeElWxI

  Sinema
Yorum bırak