Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018
  • Home
  • Haber
  • Manşet
  • National Geographic Türkiye’deki İklim Değişikliğini Ele Aldı

National Geographic Türkiye’deki İklim Değişikliğini Ele Aldı

By on 7 Ocak 2017 0 73 Views

8 Ocak Pazar günü National Geographic’te 20:00 kuşağında yayınlanacak olan 3 bölümlük özel seri bir İklim Meselesi Değişimin Türkiye’deki İzleri konulu bir belgesel yayınlanacak.

Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan iklim değişikliği üzerine yapılan ve birçok ülkenin etkilendiği bu durum farklı ülkeler için de organize edilmişti. Proje için Türkiye’den 4 ünlü oyuncu seçildi ve tüm çekimler bitti.

Serenay Sarıkaya, Halit Ergenç, Ozan Güven ve Ezgi Mola sunumlarıyla 3 bölümlük özel bir belgesel yayını gerçekleşecek.

Küresel İklim Değişikliği Ele Alınıyor

21.yüzyılın sonuna doğru Avrupa ve Orta Asya bölgesinde küresel iklim değişikliğinin etkilerinin en fazla yaşanacağı Türkiye’de bu durumun nasıl olacağı ekranlara taşınacak ve farkındalık yaratmak için enerji gereksinimi ve kullanımı konuları bilgilendirilecek.

 

HES projeleri, İstanbul’un su döngüleri ve çiftçilerin kuraklıkla mücadelelerinin ele alınacağı belgeselde, yenilenebilir enerji kaynakları ve kapasitelerinden de bahsedilecek. Nat GEO ekranlarında 8 Ocak Pazar günü yayınlanacak olan belgeselle toplumun dikkatinin çekilmesi istenen konular yenilenebilir enerjinin kullanımı olacak. Enerji tasarrufu ve gereksiz enerji kullanımının neden olduğu sorunlar konusunda halkın bilinçlendirilmesi sağlanacak.

İzleyicilere farkındalık yaratmak ve harekete geçirmek için sevilen oyuncuların seçildiği bu çalışma Türkiye’nin çok fazla etkileneceği İklim Değişikliği konusunda sadece üst düzey olarak değil, vatandaş olarak da üzerimize düşeni yapmamız gerektiğini empoze edecek.

  Manşet
Leave a comment