Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

Sharp’ın Büyüleyici Özelliklere Sahip Telefonu Karşınızda

by by Ağu 8, 2017 0 In Teknoloji

Japon teknoloji devi olarak bilinen Sharp Corporation şirketi, ekran/kasa oranı %91.3 olan muhteşem bir telefon modelini görücüye çıkarıyor. Telefonun diğer özellikleri ise, rakipleriyle zorlu bir yarışa gireceğinin en iyi göstergesi. İşte Sharp’ın büyüleyici özelliklere sahip telefonu karşınızda!

Sharp FS8010 ve FS8016 Kod Adlı Telefon Modellerinin Özellikleri

Ezber bozan yeni bir model olarak görülen ve yakın zamanda görücüye çıkacak olan telefonlar, FS8010 ve FS8016 kod adlarını taşıyor. Ekran/kasa…

Read More

Facebook’un İkinci Patronu Sandberg’in Zuckerberg İle Olan Başarı Hikayesi

by by Haz 21, 2017 0

Facebook’un İkinci Patronu Sandberg’in Zuckerberg İle Olan Başarı Hikayesi

Mark Zuckerberg, 2007 yılında henüz olgunlaşmamış bir proje diyebileceğimiz Facebook üzerinde çalışırken, katıldığı bir yeni yıl partisinde Shaerly Sandberg ile tanışmış. O günden sonra ikili arasında hem sıkı bir dostluk hem de iyi bir iş ilişkisi kurulmuş ve bugün gelinen noktada Sandberg Facebook’un ikinci patronu konumunda.

Sandberg,…

Read More

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

by by Haz 19, 2017 0

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

Dünyadan çok uzakta olan ancak varlığı bilinen çok sayıda dünya benzeri gezegen bulunuyor. NASA Dünya’ya en çok benzeyen bu kepler ile ilgili bu güne kadar elde ettiği verileri 19 Haziran tarihinde kamuoyu ile paylaşacak.

Daha önce bu konuya ilişkin pek çok araştırma ve inceleme yapılmıştı. Bunların sonucunda elde edilen en somut…

Read More

Facebook Teröristik İçerikleri Tespit Edebilecek

by by Haz 16, 2017 0

Facebook Teröristik İçerikleri Tespit Edebilecek

Sosyal medyanın kitleleri harekete geçirici etkisi maalesef her zaman iyi amaçlar için kullanılmıyor. Özellikle terör örgütleri sosyal medya üzerinden militan topluyor ve bu nedenle birçok kişi terörist içerikler paylaşarak gençlerin beynini yıkıyor.

Facebook bu konuda dev bir adım attı ve terör örgütlerinin propagandasını yapan materyalleri ortadan kaldırmak için üst düzey bir…

Read More

Toshiba İflas Yolunda

by by Haz 14, 2017 0

Toshiba İflas Yolunda

Bir süredir bilgisayar üretimini durduran ve iflas ettiği söylentileri bulunan Toshiba, TV ve işlemci bölümlerini de satışa çıkardı.

Beyaz eşya bölümü Midea’yı satan Toshiba, satın aldığı nükleer şirketinden istediği karı elde edemeyince birim birim satışa çıkmıştı. Bu durum ekonomik olarak sarsılmasının başlangıcı olduğu için zarar etmeye başlamıştı.

Krizden sonra birimleri satan Toshiba, bir süre…

Read More