Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

Recep İvedik 5 Fragmanı Yayınlandı

By on 16 Ocak 2017 0 77 Views

Yayınlanır yayınlanmaz filmin tamamı gibi oluğu için eleştirilen Recep İvedik 5 fragmanı ilk andan itibaren milyonlarca kez izlendi.

Yapımcılığını Çamaşırhane Filmin üstlendiği Recep İvedik 5’in yönetmenliğini diğer serilerdeki gibi Togan Gökbakar üstlendi.  Senaryoyu Şahan Gökbakar ve Togan üslendi. Filmin çekimleri ise Antalya ve Üsküp’te çekildi.

Başrollerinde ise Şahan Gökbakar, Orkan Varan ve Deniz Ceylan’ın yer aldığı filmde ilk görüntüler ve senaryo konusu ortaya çıktı.

Recep İvedik 5 Konusu

Recep İvedik bu filmde mahalle sakinlerinden birinin ailesine taziye ziyaretinde bulunur. Son görevini yerine getiremeden ölen kişinin yarım bıraktığı işi tamamlamaya çalışan İvedik, işin sonunda Milli Takımı yurtdışında bir spor müsabakasına götürdüğünü fark eder ve olaylar artık çığırından çıkar.

Spor alanındaki her konuda boy gösteren ve yeteneğini sunmaya çalışan Recep İvedik, talihsiz olaylar silsilesinin içinde birçok komik unsura sahne olacak durumlar yaşar. Fragmanı yayınlandıktan sonra 14 saat içinde 2 milyondan fazla izleyiciye ulaşan film 17 Şubat tarihinde gösterime girecek.

Merakla beklenen filmin son serisinde birçok sahnenin fragmanda yer alması oldukça eğlenceli bir filmin müjdelenmesini işaret etti.

Filme İlk Tepki Geldi

Filmin fragmanının yayınlanması sonucu Giresun Üniversitesi öğretim görevlisi tarafından tepki çeken boks sahnesi konuşulmaya başlandı.

Filmde Türk sporcu giysili olarak Azeri sporcuya saldıran sahnenin olduğu bölüm eleştirildi. Komedi olsun diye bu tür nefret söylemlerinin olmaması gerektiğini belirten Prof. Aygün Attar, eleştirdiği bu durumun nefret söylemlerinin arttığı, son yıllarda oldukça ciddi sorunlara neden olduğunu ifade etti.

Kimsenin bir Azerbaycanlıya Türk ile cenk edeceğini söyletemez diyerek ifadede bulunan Attar, üçüncü sınıf bir filmde bu şekilde bir hakarete maruz kalınmasını doğru bulmadığını belirtti.

Leave a comment