Sanatçılar Girişimi Bildiri Yayınladı


İstanbul Ortaköy’deki Reina katliamından sonra bir kısım sanatçı, facianın sorumlularının görevlerini bırakmalarını talep etti.

Çağrı metninde her zaman bizimle parantezi açılarak merhum sanatçı Tarık Akan’ın ismi ile başlandı ve Edip Akbayram, Onur Akın, Altan Erkekli, Müjdat Gezen, Rutkay Aziz, Vedat Sakman, Mert Fırat, Küçük İskender, Cahit Berkay, Menderes Samancılar, İlhan İrem ve Ferhan Şensoy gibi sanatçıların da içinde bulunduğu 87 isim imza verdi.

2 Ocak Sanatçılar Girişimi çağrı metninde başta cumhurbaşkanı ve hükümet olmak üzere her toplu katliam sonrası ülkemizin terör kuşatması altında olduğu haklı ve doğrudur kelimeler ile başlandı.

 

Görünen Köy Kılavuz İstemez

Ülkemizdeki terör saldırılarından sonra kınıyoruz şeklindeki açıklamaların ötesinde bir şeyler yapılması gerektiğini, bu söylemler ötesinde neler yapıldığını ve yapılacağını öğrenmek istediklerini belirttiler.

Halk bilgeliğinde görünen köy kılavuz istemez söz gibi AKP yönetimi iktidara geldiğinde terör kuşatması yokken, AKP iktidarı yüzünden Ortadoğu bataklığına sürüklendiği, PKK ve diğer terör örgütlerine çanak tutulduğu ve ülkenin yol geçen hanına çevrildiğine vurgu yapıldı.

 

Diyanetin Lekesi

Yeniyıl öncesi halkı kışkırtan açıklamalarla iyice siyasetin içine giren Diyanetin açıklamaları ve son dönemdeki olayların ikinci kurtuluş savaşı denilerek asıl Kurtuluş Savaşını hafife alırcasına yapılan söylemler ve batıya meydan okumalar, toplumu gittikçe daha büyük bir kaosun içine çekmektedir.

Bu şekilde bir despotizm devam ettiği sürece ülkemizin parçalanacağını ve demokratik hakların buna kurban gideceği uyarısında bulunarak Sanatçılar Girişimi bildirisi yayınlandı.

Onay Keleş
Aslında en zor olan kendini anlatmak, çünkü kimse gerçeği söylemez. Herkes en iyi yanını ve ya en iyi olarak görmek istediği yanını anlatır. Gerçek sadece içtedir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanatçılar Girişimi Bildiri Yayınladı

log in

Captcha!
Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format